Nejstarší sokolka v zemi: Procvičila jsem se ke 100 letům!

Jarmila Schestauberová se procvičila ke stovce. Mimořádně vitální žena si udržela fyzickou kondici až do dnešních dnů.  (Autor: Blesk – Vlaďka Hradská a archiv oslavenkyně)
Autor: Vlaďka Hradská - 
11. května 2013
16:30

Neuvěřitelné! Jarmila Schestauberová se procvičila ke stovce. Mimořádně vitální žena si udržela fyzickou kondici až do dnešních dnů. Tvrdí, že za vše vděčí jedině pravidelnému cvičení, kterému nejstarší aktivní sokolka v zemi zasvětila život.

„Cvičit jsem začala už v šesti letech. Poprvé jsem vystupovala na všesokolském sletu v roce 1932 a naposledy nacvičovala sestavu v roce 2006,“ pochlubila se čtyřnásobná babička a šestinásobná prababička. „Chtěla bych plést a šít. Ale už to nejde, jako dřív. Nakoupit si ale dojdu. Dostala jsem kvůli tomu od vnuků tašku na kolečkách,“ řekla oslavenkyně.

Ve vlastnoručně vyšitém kroji nakráčela do kanceláře českobudějovického primátora. Přišla se pochlubit fotografiemi z všesokolských sletů, kterých se celý život účastnila. Ještě dnes prý, když své přátele v sokolu navštíví, dokáže protáhnout tělo. „Je to první stoletá oslavenkyně, která na naši radnici došla po svých. Všichni jí můžeme tu energii závidět,“ řekla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

doktormediciny ( 11. května 2013 20:37 )

Je smutné, že Sokol se nepodařilo restaurovat do bývalé slávy..

annakarenina ( 11. května 2013 17:31 )

oprava "nezdarilo"

annakarenina ( 11. května 2013 17:30 )

Mozek se bohuzel jeste nezdaril transplantovat. Navrhuji Vas ale jako prvni v poradniku.

andrea666 ( 11. května 2013 17:08 )

jak ji má ještě pěkne pružnou

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud