Nový papež František ovládl Twitter: Už má 6 milionů fanoušků

Papež František má na Twitteru 6 milionů fanoušků
Autor: ČTK - 
29. 4. 2013
23:11

Už šest milionů lidí sleduje účet papeže Františka na Twitteru. Podle dnešního vyjádření Vatikánu jde o součet příznivců sledujících papežovy tweety, tedy krátké textové zprávy, v devíti různých jazykových mutacích, včetně latiny.

Většina příznivců byla již dříve připojena na účet @pontifex (latinsky papež) už od prosince loňského roku, kdy jej Vatikán založil pro předchozího papeže Benedikta XVI. Od nástupu Františka v polovině března se ale mezi pravidelné příjemce zapojily další dva miliony osob.

Papežovy tweety vycházejí v devíti jazycích, včetně polštiny, arabštiny nebo latiny, v níž jeho výroky sleduje 87.000 fanoušků. Nejvíce lidí je ale napojeno přes angličtinu (2,44 milionu) a španělštinu (2,16 milionu), která získala prudce na oblibě poté, co se papežem stal argentinský kardinál Jorge Bergoglio.

Prudce narůstá i počet odběratelů papežových tweetů v portugalštině, a to v souvislosti s chystanou cestou papeže do Brazílie. V červenci se tam zúčastní oslav Světových dnů mládeže.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

morsie ( 8. května 2013 14:27 )

No než následovat Františka na twiteru, je rozhodně zajímavější si o něm něco přečíst v knížce František - papež chudých od Andrea Tornielliho. Tak se člověk něco dozví... žádné pokrouceniny a ani bludy

ornel ( 30. dubna 2013 05:34 )

František obcuje s Františkou a ta ho za to obléká.Má slušivý čepeček.

Zobrazit celou diskusi
Další videa