Policistka zavinila nehodu, při níž zemřela dívka (†14): Dostala jen podmínku!

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ljš - 
29. dubna 2013
09:09

Možná šla ze školy, možná za kamarádkou, domů k rodičům už se ale nevrátila. Čtrnáctiletá dívka z Prahy zemřela při nehodě, kterou zavinila nepozorná policistka. Ta nejenže od soudu odešla jen s podmínkou, ale dokonce dál vykonává svou práci!

„Je mi jedno, jaký trest dostanu, protože už trest v podobě zmaření života mladé dívky, vlastně ještě dítěte, s sebou ponesu po zbytek svého života,“ řekla podle serveru Novinky.cz policistka Gabriela H. u soudu. Lítost a emotivní přiznání viny soudkyni stačilo k tomu, aby ženě, které hrozilo až 8 let vězení, uložila pouze podmínečný trest.

Co se stalo?

Za smrtí nevinné dívky na křižovatce ulic Vysočanská a Jiřetínská na pražském Proseku stála tragická souhra okolností, kterou odstartovala nepozornost právě Gabriely H. Ta chtěla ve svém voze na křižovatce odbočit vlevo, nedala však přednost protijedoucímu vozidlu, do kterého narazila. Kvůli této srážce došlo i ke střetu dvou dalších aut.

Jedno z těchto vozidel bylo nárazem odmrštěno na semafor, u kterého nicnetušící dívka stála. Bohužel neměla nejmenší šanci uniknout. Mohutný Volkswagen Transporter ji zavalil, kolemjdoucí ani záchranáři už jí nedokázali pomoci.

Nedostala výpověď

Přestože Gabriela H. i žalobce rozsudek přijali, a ten je tak pravomocný, nemusí žena odejít od policie. Pracuje totiž v Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu a podle svých nadřízených nedošlo ke kolizi rozsudku s jejím pracovním zaměřením, protože navíc není oprávněna řídit služební vozidlo.

Krom podmínky nesmí odsouzená policistka dalších sedm let řídit auto a každému z rodičů dívky musí zaplatit odškodné ve výši 240 tisíc korun, náklady za pohřeb, hrobové místo a pomník ve výši 83 tisíc. Bolest za smrt milované dcery jim to však nevynahradí.

 

ixtlil ( 3. prosince 2013 07:19 )

To co tu říká cornela, je nesmysl. To je jakoby řekla, že kdyby tam ta dívka nebyla, tak se nic nestalo. Jenže ve Skutečnosti ONA fízlačka tu dívku doopravdy srazila, jelikož je zcela jedno, zda ji srazí přímým kontaktem svým autem, anebo svým autem uvede v pohyb jakoukoliv věc, jež daného člověka zabije. To je jako říci, že kdyby vrazila do stromu a ten strom by spadl na to dítě, tak ne ona, ale strom zabil dítě. Tak asi taková málo chytrá úvaha to je . Prostě nedala přednost řádný způsobem a vše co se stalo je její vina. To je jakoby cornela chtěla říci, že ji vlastně zabil řidič toho transporteru, který tamtudy jel. Nikoliv, on je také poškozený a naopak by měl dostat odškodnění za to, že byl nucen se dívat na umírání dívky ,kterou zabilo fízlačkou řízené auto, jež odstrčilo jeho auto na dívku. Takže minimálně má doživotní psychické trauma i poškozený řidič transporteu a ten by měl dostat též odškodnění za morální újmu, miniálně cosi jako dožipotní rentu, jelikož se toho nikdy nezbaví.Takhle se tu jakási obhájkyně snaží vlastně vinit cizího člověka, že ne ona fízlačka, ale cizí auto zabilo dívku. To je hnus. Takže soud zde selhal a naopak se měl onen řidič připoji jako poškozený a žádat, aby fuchtle v taláru byla nucena změnit názor.Zřejmě je cornela také fízlačka a tak ruka ruku myje.Selhala tu i státní zástupkyně, a je tu zcela jinak nahlíženo na doroty v uniformě na rozdíl od civilistů v poodobné věci.

cornela ( 30. dubna 2013 22:49 )

souhlas

cornela ( 30. dubna 2013 22:49 )

souhlas

cornela ( 30. dubna 2013 22:47 )

Je to velmi smutná událost, ale s podmínkou souhlasím, byla to nešťastná shoda náhod, udělala chybu, nabourala a potom to byla řetězová reakce, kdyby tam ta další auta v tento moment nebyla, tak by se stala jen ta její bouračka a nikdo by nepřišel k újmě. Ona neporazila holčičku na přechodu či jinde, jak se to teď velmi často stává, bohužel je to tragedie, která se může stát každému řidiči

bova48 ( 29. dubna 2013 12:49 )

Přesně tak, kdyby nepracovala u policie, vypadal by rozsudek úplně jinak. Zabila dítě a měla by dostat mnohem přísnější trest. Jinak tento je směšný za smrt dítěte a to její vinou!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud