Prezident Zeman dává sbohem paneláku: Stěhování do Lumbeho vily začíná!

Autor: Vera Renovica, mokk - 
18. dubna 2013
05:00

 Máme snad jediného prezidenta na světě, který bydlí v paneláku. Miloši Zemanovi (68) už se však čas na pražském sídlišti Stodůlky krátí. Do konce dubna by se měl s manželkou i dcerou přestěhovat do Lumbeho vily na Pražském hradě. A podle fotografií Blesku už to začalo!

Vše je v gesci první dámy Ivany Zemanové (47), která si bydlení v hradní vile vydupala jak kvůli krásnému výhledu a blízkosti přírody, tak kvůli tomu, že chce mít dva zlaté retrívry. Právě zahrada na terase vily, kde budou tito hraví psi pobíhat, se nyní dodělává. Zahradníci tam včera vykládali zeminu, zřejmě na zasazování dalších okrasných květin. Zatím tam rostou hortenzie, které jsou jedovaté, a tak by pro štěňátka mohly být nebezpečné.

Další úpravy, které si první dáma vyžádala, byly zatemnění oken a vymalování zdí. Jinak je vše tak, jak to zařídila Livia Klausová (69), a to v první rekonstrukci empírové vily za 52 milionů korun. Tehdy nechala postavit novou příjezdovou cestu z pískovce a místnosti pro pobyt prezidentské ochranky. Mimo to do historického objektu zabudovala výtah.

xxxx678 ( 18. dubna 2013 15:12 )

A pak se nikdo nemůže divit? ; Proč se prezident vyjadřuje tak "hezky" o novinářích.. Jak když "melou" z posledního...

janka174 ( 18. dubna 2013 15:03 )

Zajímavé, když sestěhoval Venca II z paneláku do vily, tolik štráchů jste s tím nedělali. Má snad zůstat na sídlišti? A pak, kdo by se chtěl stěhovat do "nového" bez opatření, jako je malba a údržba? Přijďte s něčím důležitějším a tyhle "plky" si nechte do vinárny s kámošem!

buban ( 18. dubna 2013 14:45 )

Co je to zas za blabol, ze si IZ vydupala bydleni na hrade? To je snad pro prezidenta a jeho rodinu normalni, ne?

brugal ( 18. dubna 2013 14:22 )

Už jsem poděkoval,patřím k těm,kteří ji uvítali.Oni mi ti Rusové zase tolik nevadí,naopak jsem rád,že sem úspěšní lidé vozí peníze - a tihle jsou hodně v pohodě a příjemní.

tomik007 ( 18. dubna 2013 14:13 )

ten jde ale zpet do panelu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud