Úterý 1. prosinec 2020
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Oblačno 1°C

Zemanova panelstory skončí v květnu: Ve vile po Klausovi má již vymalováno

Autor: simao, ČTK - 
15. dubna 2013
16:45

Věci exprezidenta Klause jsou kompletně pryč, v Lumbeho vile je vymalováno a chystají se poslední stavební úpravy. A pak už se spustí akce kulový blesk - nastěhování prezidenta Zemana a jeho rodiny do nového a netrpělivě očekávaného bydlení nedaleko Pražského hradu.

Prezident Miloš Zeman stále na Hrad dojíždí z paneláku ve Stodůlkách. To se však změní již v květnu, jak prozradila ČTK jeho mluvčí Hana Burianová. Zeman se s rodinou nastěhuje do Lumbeho vily nedaleko Pražského hradu.

Z téhle empírové stavby o dvou stech metrech čtverečních, kterou Hrad vlastní od roku 1925, jsou již odvezeny všechny věci, které patřily předchozímu prezidentovi Václavu Klausovi. Ten vilu obýval od roku 2005 do konce svého druhého funkčního období.

Zemanovy věci budou prý do vily přestěhovány do konce dubna. "Prostory byly pouze vymalovány," prozradila k současné fázi stěhování a končící Zemanovy "panelstory" Burianová. Ještě je tak třeba podniknout několik stavebních úprav. 

Zeman se pro bydlení ve vile s rozsáhlou zahradou namísto Masarykova apartmánu přímo na Hradě rozhodl proto, že si prý přál žít v blízkosti přírody a jeho žena Ivana si přála psa, řekl počátkem března. Podle mluvčí Burianové je plně na prezidentském páru, kdy si zvíře do vily přivedou.

montevideo ( 15. dubna 2013 21:34 )

Myslíš z té fotky ?

reknirmareno ( 15. dubna 2013 21:25 )

buban. deco se z toho soku jeste neprobral.

montevideo ( 15. dubna 2013 21:21 )

buban ( 15. dubna 2013 20:46 )

No jo no, je tezky priznat, ze te nekdo ojebaval. Ctyrhvezdickova janina po tobe jela fest, tys ji to nejaky cas konzumoval, ze je to mlada zajistena modelka...az kdyz na diskuzich spustil/a tu zumpu, tak jsi vycouval. Zbabelce-misto toho, co bys ji/jeho utrel.

girasole. ( 15. dubna 2013 20:44 )

Mej pro nej pochopenì..byva zvykem, ze se prvni vyplata propije...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud