Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

Soudce v Sarkozyho případu dostal poštou prázdnou nábojnici

Nicolas Sarkozy odmítá obvinění
Nicolas Sarkozy odmítá obvinění  (Autor: reu, EPA, ČTK)
Autor: ČTK - 
29. března 2013
14:17

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy je obviněn kvůli nelegálnímu financování své strany. Údajně zneužil nesvéprávnosti dědičky kosmetického gigantu L'Oreal. Soudci, který má případ na starosti, přišla obálka s prázdnou nábojnicí a výhružným dopisem.

Dopis kromě nábojnice velké ráže podle agentury Reuters obsahoval mimo jiné slova "osobně tě dostaneme". Anonymní výhružkou se ve čtvrtek začali zabývat vyšetřovatelé protiteroristické policie. Dopis sice přímo nezmínil Sarkozyho případ, konstatoval však, že soudce vede ideologie způsobující nenapravitelné škody.

Podobnou kritiku přitom soudce slyšel také od Sarkozyho lidí, nestrannost soudů zpochybňují podle Reuters i jeho političtí spojenci na francouzské pravici.

Bývalý autor Sarkozyho projevů Henri Guiano kritizoval Gentila za dehonestaci soudního systému.

Sarkozy čelí obvinění, že od nejbohatší ženy Francie Liliane Bettencourtové, dědičky kosmetické firmy L'Oreal, přijal peníze na podporu své volební kampaně v roce 2007. Soudce na základě konfrontace Sarkozyho a zaměstnanců firmy došel k závěru, že exprezident zneužil duševního stavu miliardářky. Bettencourtová oslavila loni v říjnu 90. narozeniny a už dřív její dcera tvrdila, že v některých ohledech není svéprávná.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa