Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 24°C

Neúspěšný prezidentský kandidát Fischer: Peníze na umoření dluhů za kampaň už mám!

Autor: shp - 
28. března 2013
07:08

Zadlužený neúspěšný kandidát na hlavu státu Jan Fischer má prý už údajně slíbené dary na uhrazení sedmimilionového dluhu za kampaň. Jména sponzorů však zatím zveřejňovat nechce, píše MF DNES.

Ve středu vyplatil Fischer dle údajů z transparentního účtu své prezidentské kampaně za různé služby celkem dva miliony korun. Ty mu o den dříve poslal právník Danieľ Palko. „Chce mu pomoci ve velmi nepříjemné osobní situaci, do níž se dostal kvůli chování některých sponzorů,“ řekl listu šéf Fischerova volebního výboru Jan Pirk.

Fischer má čas do konce měsíce

„Peníze má pan Fischer slíbené, ale zatím nechce říkat, od koho. Na transparentní účet budou přicházet průběžně,“dodal Pirk. Na uhrazení dluhů, které se podle nepotvrzených informací vyšplhaly až do výše sedmi milionů, má neúspěšný kandidát a český expremiér čas do konce měsíce. „Závěrečný termín je 30. března. Vychází to ale na víkend, tak asi budeme tolerovat i první pracovní den po víkendu,“ prohlásil předseda výboru Jiří Oberfalzer z ODS.

savaroman ( 28. března 2013 09:47 )

Pan Fischer se asi přecenil. Překvapení, že se nedostal ani do druhého kola bylo pro všechny. Můj favorit nebyl ani on ani pan Zeman, ale chtěli jsme přímou volbu tak výsledek nezbývá než respektovat.

wandzi ( 28. března 2013 09:46 )

Tento pán byl dlouhá léta, vlastně celý svůj dosavadni komunistický život zvyklý, že jeho výdaje platil vždy někdo jiný - konkrétně stát. Ve své dlouholeté funkci na statistickém úřadu pobíral 70-80 tisíc měsíčně , pak ve funkci dočasného premiéra ca 140.000 a nakonec ve své trafice v Londýně 3 roky průměrně 400.000 měsíčně. K tomu mu byli placené veškeré výdaje od kanceláře, auta , přes diety až po letenky apod. Ze svého si nikdy nekoupil ani list papíru na svá lejstra,ani litr benzínu, určitě měl ze státního i toaletní papír. To jsou další nemalé prostředky. Prostě celý život jen bral a neměl s tím spojené sebemenší výdaje. A pak se rozhodne , že bude dělat presidenta, a čeká, že mu tuto SOUKROMOU KRATOCHVÍLI zase zaplatí někdo jiný. Klasický státní PŘÍŽIVNÍK , který očekává, jak byl celý život zvyklý, že on bude brát a jiní za něho platit.

bobou ( 28. března 2013 08:41 )

To říká již přes dva měsíce. A stále není nic uhrazeno? To by byl opravdu prezident na svém místě! Škoda, přeškoda, že nevyhrál volby. Jedem (zlodějský) žid by vystřídal druhého.

petr11 ( 28. března 2013 07:30 )

...naseká dluhy a on to za něj kdosi zaplatí. Neskutečný....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa