Vraha (14) matky převezli do ústavu pro dětské brutální zločince v Boleticích

Autor: Jitka Pecharová - 
21. 3. 2013
19:44

Výchovný ústav pro dětské brutální zločince v Boleticích u Děčína v severních Čechách přijal nového svěřence. Právě toto zařízení se stalo novým „domovem“ pro vraha (14) matky Marie D. (50) v Chlumci nad Cidlinou. Z ústavní péče ho přitom rodiče vzali a adoptovali, když byl ještě kojencem.

Do diagnostického ústavu v Boleticích přivážejí sociální pracovníci problémové děti, které mají na svědomí nejtěžší zločiny. Jsou tu ti, kteří dokázali loupit i zabít. Je to takový domov se školou, ve kterém se nesmí volně pohybovat. Malí vrazi se tu nemohou volně pohybovat.

Jsou v uzavřených prostorách a musí dodržovat pevně stanovený denní režim, což nový obyvatel asi nebude vítat, protože se rád poflakoval, chodil za školu a kašlal na učení a netajil se tím, že nenávidí svoji matku. "Nesnáším ji, zabiju mámu," říkal žák sedmé třídy několik dní před tragédií svým kamarádům a spolužákům.

K vraždě Marie D. došlo v pondělí odpoledne v řadové vilce na okraji Chlumce. Syn Matěj, kterého adotpovala, zavolal záchranku i otce. Tvrdil, že matku, ubodali dva rusky mluvící muži v kuklách, kteří k nim šli asi krást, a jeho pořezali na ruce. Policie brzy odhalila, že ženu ubodal školák. „Krev byla po celém domě. Byl z něj slyšet dupot, asi jak před ním utíkala. Neměla ale šanci. Měla i přeříznutou tepnu, a vykrvácela,“ řekl muž ze sousedství.

Vraždící hoch se nakonec přiznal, a ve středu kriminalistům ukázal na místě činu, jak matku ubodal. O jeho následném umístění do výchovného ústavu v Boleticích se zřejmě rozhodlo přímo v domě po rekonstrukci brutálního činu. Na místo tragédie totiž přijeli sociální pracovníci se soudním dohledem včetně člena justiční stráže.

V ústavu tak už zřejmě strávil první noc, ze středy na čtvrtek. Do vězení malý vrah jít nemůže, protože mu ještě nebylo patnáct, takže není trestně odpovědný.

Doporučujeme
alohahai ( 28. března 2013 14:38 )

Kde je problém, aby z toho "výchovného ústavu" přešel v osmnácti do normálního vězení, že by díra v zákoně ???

mortis69 ( 22. března 2013 14:11 )

Spíš zamezit,ale přísun vzduchu až tam ten Zelenka bude s nima

pepazdepaxxl ( 22. března 2013 13:23 )

Já bych jim tam dal ředitele Zelenku a neomezený přísun heparinu jako poděkování

mortis69 ( 22. března 2013 10:04 )

Protože by Ti všichni utekli

peterwilliams ( 22. března 2013 05:45 )

nemohl bych tam delat vychovatele a mit porad kazdy den pred ocima detske vrahy !!!asi by byl ustav do tydne prazdny!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa