Papežova láska z dětství: Odmítla jsem jeho žádost o ruku, tak se stal knězem

Autor: ljš - 
15. března 2013
10:13

"Buď si mě vezmeš, nebo se stanu knězem," napsal údajně nový papež František své lásce Amalii (76). Co na tom, že mu tehdy bylo pouhých 12 let, evidentně to myslel vážně. Celý katolický svět teď děkuje Bohu, že ho dívka odmítla.

"Když oznámili, že se Jorge stal novým papežem, stála jsem před televizí jako přimražená," řekla argentinské televizi Amalia Damonte, která byla patrně první a jedinou láskou nové hlavy katolické církve.

"Bylo nám 12 nebo 13 let, určitě ne víc. Byl úžasný, správný chlapec," řekla novinářům. "Poslal mi jeden jediný dopis, ve kterém mě žádal o roku. Stálo mě to facku od mého otce," zavzpomínala s úsměvem na tváři.

Amalie tehdy svého ctitele s úctou odmítla a věří, že ho tak předurčila jeho církevní dráze. Jorge se brzy stal knězem a před 12 lety argentinským kardinálem. Ve středu ho konkláve zvolilo novým papežem a Jorge přijal jméno František.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rudyptak48 ( 24. března 2013 09:59 )

Tady vidím další Bleskobábu, která se také chtěla zviditelnit a být slavná. Takže už to není vnuknutí od Boha, ale nenaplněná freudovská sexuální touha, co přiměje hocha stát se knězem. Tahle závislost na sexu pak z některých kněží dělá pedofily? Blesku, tys na to kápl!!! Poraď Vatikánu nějakou prevenci.

temelin ( 15. března 2013 12:58 )

To už šoustaly ve 12 letech? Bez této informace bych dneska nevydržel. Jdu si pohonit kolibříka.

decathlonova-matka ( 15. března 2013 11:38 )

díky Bože,opravdu je úřad Papeže v pravých rukách Kdo jiný by dokázal ten zázrak, že se argentinská konina po překročení českých hranic, změní na hovězí maso

vilaamalka ( 15. března 2013 11:29 )

No jo,v Argentině se berou mladí. Jsou tam i osmileté matky. Ve dvanácti už jsou dospěláci.

ejvm1712 ( 15. března 2013 11:26 )

Že mu už ve 12 letech stříkal?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud