Nové důkazy proti Dalíkovi: Řekl si v kauze Pandur o půl miliardy?

Skončí lobbista Marek Dalík za mřížemi? Policie prý má nové důkazy
11. 3. 2013
07:48

Zdá se, že policie má nové důkazy proti lobbistovi Marku Dalíkovi, který si údajně při vyjednávání zákázky o nákupu obrněných transportérů Pandur řekl o úplatek ve výši půl miliardy korun. Skončí Topolánkova pravá ruka za mřížemi?

Policie má podle Mladé fronty Dnes nový důkaz v kauze nákupu obrněných transportérů Pandur. Jde o písemný záznam průběhu schůzky, při níž si lobbista Marek Dalík údajně řekl o téměř půlmiliardový úplatek. Dokument několik hodin po setkání sepsal bývalý diplomat USA a poradce zbrojovky Steyr Victor Jackovich. Dalík obvinění opakovaně popřel.

Jackovich o průběhu setkání v pražské restauraci U Malířů tehdy informoval také americkou ambasádu v Praze. "Zástupce Steyru sdělil, že náměstek ministra Barták zorganizoval příležitost pro Topolánkova chráněnce Marka Dalíka s účelem získat značný úplatek od Steyru," napsala chargé d’affaires Mary Thompson Jonesová, tehdy nejvyšší představitelka velvyslanectví v Praze.

Podle listu je zápis událostí důležitý, neboť dokazuje, že si na okolnosti schůzky Jackovich nevzpomněl zázračně až vloni na podzim, ale že na údajnou korupci upozorňoval už v roce 2007. Jackovich svědčí proti Dalíkovi od loňského podzimu, kdy byl lobbista zadržen policií.

O nákupu 107 transportérů za 14,4 miliardy korun rozhodl Topolánkův kabinet na jaře 2009, smlouva byla s rakouskou firmou Steyr podepsána krátce poté. O více než rok později se o pořízení pandurů začal zajímat česko-rakouský policejní tým. V květnu 2011 pak média zveřejnila výpověď rakouského manažera Stephana Szücse, který byl v Rakousku veden jako utajený svědek. Údajně dosvědčil, že si Dalík řekl o obří úplatek. Lobbista to tehdy označil za úplný nesmysl.

zamlzena ( 11. března 2013 12:17 )

post coitus...... Co to nahlásit včas?

tomik007 ( 11. března 2013 12:14 )

nehlede na: vila Toskana, jachty, byty na Hradcanech, ve Spindlu, vily a draha auta ktery si tito dva chudi chlopi z Poruby zahadne narubali ..

tomik007 ( 11. března 2013 12:08 )

Policie vsechny tyto dukazy uz davno ma, stejne jako v cause CASA ted se jenom ceka az konecne zmizi rubikova kubica...

johanka ( 11. března 2013 11:20 )

Největší zloděj je falešný Topol, pod jehož ochranou mohl Dalík provozovat své zlodějny.

brugal ( 11. března 2013 11:04 )

Jo,jenže na Hradě sedí Klausův a Topolánkův člověk,premiér je také jejich a nejsilnější opoziční strana je zapletená do Pandurů a gripenů. Máme prostě smolíka.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa