Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Lobbista Dalík: Prodal obrazy za 80 milionů!

Autor: šim - 
26. října 2012
20:29

Topolánkova pravá ruka, lobbista Marek Dalík (37) kromě krásných žen a luxusu miluje také umění. Mnoho uměleckých děl vlastní. Nyní však vyšlo najevo, že prodal svou sbírku obrazů. Za surrealistická díla Mikuláše Medka získal 80 milionů korun!

Dalík, který je obviněný za pokus o podvod při vyjednávání podmínek zakázky na obrněné transportéry Pandur, obrazy prodal už letos v létě. Miliony, které za sbírku získal, vrhly na Dalíka stín podezření. Právě kvůli tomuto rozprodeji chtěl podle informací České televize žalobce Jan Kořán uvalit na Dalíka vazbu. Obával se, že by chtěl Dalík prchnout z Česka. Soud však návrhu žalobce nevyhověl. Vazbu zamítl a Dalíkovi dokonce ponechal cestovní pas.

Hlavní položkou prodeje byl čtrnáctidílný "červený" cyklus z 60. let, který Mikuláš Medek vytvořil pro východoslovenské sídlo Československých aerolinií. Ten byl prodaný za 21 milionů korun. Zájemci mohli pořídit i další kusy Medkova díla, stály od půl milionu až k jedenácti a půl milionům korun. Dohromady tak Dalík za obrazy získal 80 milionů korun. Lobbista sám na dotazy médií nereaguje.

Kromě obrazů se Dalík, kterému hrozí v případě odsouzení až 10 let vězení, zbavil i dalšího majetku, a to například podíl ve společnosti Ráj 7, která provozovala luxusní restauraci v pražských Holešovicích.

hvezda8 ( 29. října 2012 07:04 )

Zloděj Dalík + zloděj Topolánek jsou v klidu vždyť dobře zaplatili justici čeho by se měli bát,a když nato přijde vše prodáme a za hranice potom již nikdo nic nezjistí a mi obyčejní lidé budeme stále na to čumět jak okrájí nas a naše děti.

makmark ( 27. října 2012 19:14 )

tolik sebekritiky...

abvydavatelstvi ( 27. října 2012 15:16 )

A že je krize .... každou chvíli čteme prodal byt za 25 mil ... prodal restauraci za 40 mil .... prodal obrazy za 80 mil. ..... odkud to ti kupující vyhrabali ....

andrea68 ( 27. října 2012 13:34 )

Dalík asi začíná balit kufry a připravuje si stěhovačku někam do Jižní Ameriky, protože mu začíná docházet, že i justice pod palcem ODS už nemusí být tak jistá. Docela by mě zajímalo jméno "nezištného" soudce, který mu ponechal pas a v podstatě mu tím i doporučil cesty do zahraniční(zřejmě k načerpání nových sil a úpravě majetkových poměrů). Možná právě na to ty miliony potřebuje.

emilt ( 27. října 2012 12:08 )

Modrá mafie jede, za naše daně se nám směje do ksichu Topol a jeho Dalík a Talmanová, Nečas a jeho Vondra a Nagyová. Tyhle otesánky tenhle stát a národ prostě uživit bez ekonomické krize nemůže.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa