Student zakládal požáry a přepadl čerpací stanici: Chtěl zachránit hasiče a splatit dluh

Autor: Pavel Ryšlink - 
5. března 2013
16:16

Aby zvýšil činnost své jednotky dobrovolných hasičů, založil devatenáctiletý mladík z Mohelnice na Šumpersku několik požárů. Neúspěšně se také pokusil přepadnout benzínovou pumpu. Když mu čerpadlářka odmítla dát tržbu, koupil si alespoň žvýkačky.

„Jde o studenta. Na svědomí má zapálení rybářské chaty v Mohelnici, stohu u Libivé a dvou plastových kontejnerů. Několikrát také oznámil na linku 112 smyšlené dopravní nehody a požáry,“ prozradil vrchní komisař šumperské policie Rostislav Brückner s tím, že mladý muž se ke všem svým činům po zadržení přiznal.

Nedostal tržbu, tak dal čerpadlářce utržit

Při přepadení benzínové pumpy v Mohelnici hrozil muž čerpadlářce pistolí. Žena mu však řekla, že žádné peníze nemá. Mladík to tedy akceptoval, pistoli schoval a alespoň si koupil žvýkačky. Překvapené čerpadlářce přitom nechal spropitné. Potom v klidu odešel. „Přepadení zdůvodnil tím, že prý chtěl získat peníze na zaplacení dluhu kamarádovi, který byl asi šest tisíc korun,“ konstatoval policejní komisař Brückner.

Chtěl zvýšit činnost hasičů

Žhářství, které ho student střední školy dopustil v lednu a únoru tohoto roku, zdůvodnil tím, že měl strach z rozpuštění jeho jednotky dobrovolných hasičů. Zakládáním požárů, které pak sám pomáhal hasit, chtěl zvýšit činnost jednotky a dokázat její užitečnost. Škoda, kterou požáry způsobil, dosahuje sedmi set tisíc korun.

Hrozí mu vysoký trest

Policisté mladíka, kterého zadrželi v minulých dnech, obvinili z šíření poplašné zprávy, poškozování cizí věci a loupeže. Za to mu hrozí až desetiletý trest.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

mortis69 ( 5. března 2013 21:17 )

Takže myslíš,že je momentální mentál

zkratik ( 5. března 2013 19:44 )

po slovensky snadnepenize(bodka)unas(bodka)cz

starypes ( 5. března 2013 17:39 )

To, že je blbec, ještě neznamená, že se může flákat na psychině a uniknout potrestání. Všivák dobře věděl, co dělá.

mortis69 ( 5. března 2013 16:54 )

Ty nejsi blbej,ale jednoduchej Tečka se píše takhle . Na školu jsi jak koukám ještě nevydělal.

marie60 ( 5. března 2013 16:47 )

 Tenhle kluk spíš potřebuje odbornou péči psychiatrů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud