Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Umlátila manžela polenem, ve vězení se oběsila: S černou vdovou se rozloučily její děti

Marie H., která svého muže umlátila polenem, měla pohřeb v Praze.  (Autor: Blesk - David Malík)
Autor: red - 
27. února 2013
20:01

Černá vdova Marie H. (†48), která loni v listopadu umlátila svého muže Vladislava (†54) polenem a minulý týden spáchala ve vazební věznici sebevraždu, měla ve středu pohřeb na pražských Olšanech. S vražedkyní se přišla rozloučit asi desítka lidí, včetně jejich dětí.

Marie H. měla vloni v listopadu v dřevníku praštit několikrát svého muže polenem do hlavy. Když se ujistila, že již nežije, odtáhla jeho tělo na dvůr a zabalené do igelitu hodila do jímky. Zaházela ho hnojem a senem.

Tělo ve značném stupni rozkladu objevili kriminalisté po dvou týdnech. Žena přitom tvrdila, že osudného dne odjel do města pro krmení pro dobytek a už se nevrátil. Proč to všechno udělala, není úplně jasné. Tajemství svého činu si odnesla do hrobu. Oběsila se na prostěradle minulý týden ve vazbě.

I když se vražda odehrála v Kardašově Řečici na jihu Čech, žena měla pohřeb v Praze na olšanských hřbitovech. Na obřad dorazila asi desítka pozůstalých, mezi nimi i její tři dospělé děti.

„Bylo tam občasné napadání, ale spíš z tátovy strany. Je mi upřímně víc líto mamky než táty. Neměla to s ním lehký,“ řekl deníku Aha! syn Ladislav před obřadem. Známí rodiny spekulují, že žena vraždu spáchala, protože nevydržela dlouhodobé psychické týrání ze strany manžela. Manželství předtím ničily i dluhy.

akinomka ( 28. února 2013 08:34 )

Deti jsou dospele. Jen vnoucatum bude chybet babicka. Samozrejme, ze ji ruply nervy. Mela jsem to jako dite doma... Ale takhle mi rodicove nevypadali. Doufam, ze jejich deti na tom, se svym chovanim a vzhledem, nejsou stejne.

itartas ( 28. února 2013 08:17 )

pokud ji mlátil, tak ji ruply nervy a vrátila mu to polenem, ale to potom mohla udělat teda jinak, nemusela skončit tak blbě, jistě bude chybět dětem...no je to tragédie, kterou ponesou ty děcka celý život

ejvm1712 ( 28. února 2013 07:56 )

Jo měla jít nahlásit,že to byla nešťastná náhoda nebo tak něco.

ejvm1712 ( 28. února 2013 07:55 )

Perou a žerou se i umělci a doktoři.

ejvm1712 ( 28. února 2013 07:54 )

Pokud chceš polenem do hlavy přijeď nám.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud