Nemocný papež se naposledy loučil se statisíci věřících, museli ho podpírat!

Autor: shp - 
27. února 2013
13:58

Dosluhující papež Benedikt XVI. se den před odchodem z čela římskokatolické církve rozloučil s věřícími na Svatopetrském náměstí. Těch se na něj přišlo podívat přes sto tisíc. I když se na ně usmíval, bylo vidět, že je znavený a doprovod ho musel často podpírat.

Ve svém projevu připustil Benedikt XVI., že v čele církve zažil i těžké chvíle. Svůj pontifikát přirovnal k plavbě po jezeře a bez upřesnění mluvil o neklidných vodách. Zároveň ale zdůraznil: „Bůh nedopustí, aby se církev potopila!“

Sláva papežovi!

Papež nejprve projel v papamobilu mezi davy shromážděnými na náměstí. Vůz několikrát zastavil a papež požehnal malým dětem, které mu doprovod podal. Lidé mu přitom provolávali slávu a mávali papežskými i národními vlajkami a transparenty v různých jazycích, na kterých stály kupříkladu nápisy "Děkujeme" či "Papež navždy".

Starý a nemocný

Když však měl vystoupit na pódium, potřeboval svatý otec podepřít. Papež odstupuje kvůli svému špatnému zdraví a stáří. V dubnu mu bude 86 let. Objevily se spekulace, že se ale také rozhodl vzhledem k finančním a sexuálním aférám, které sužují Vatikán. Při svém výstupu ale bylo na Benediktovi XVI. vidět, že je znavený.

Sto tisíc věřících

Papežovo poslední veřejné vystoupení přilákalo věřících z celého světa. Místenku zajišťující přítomnost přímo na náměstí si rezervovalo 50 tisíc lidí a desetitisíce dalších přišly sledovat ceremonii i z přilehlých veřejných prostranství. Podle italských médií se přímo na Svatopetrském náměstí sešlo kolem sto tisíc věřících a turistů.

Poslední tweet

Benedikt XVI., vlastním jménem Joseph Aloisius Ratzinger, poslal také poslední tweet na sociální síti Twitter. „Mým přáním je, aby každý z nás cítil radost, že je křesťan a že ho miluje Bůh, který nám dal svého syna,“ napsal. Papež ve funkci skončí zítra v osm hodin večer. Dostane titul emeritní pontifik římský.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kobyla1 ( 3. března 2013 02:45 )

To si jen myslíš fláterníku. Mor zvaný církev je to největší zlo na světě.Ty vůdče stáda

rudyptak48 ( 28. února 2013 09:35 )

Kobyla, ty teda perlíš.... také patříš k tupému stádu podporovatelů Blesku, bohužel sebe z toho nevyjímaje. Táhle nákaza je mnohem horší.

itartas ( 28. února 2013 08:46 )

reggina ( 28. února 2013 08:34 )

A kolik jich je po celemu svetu!!!!!

reggina ( 28. února 2013 08:33 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud