Dřevorubce málem zabil strom! Oživili ho záchranáři

Těžce zraněného dřevorubce přepravil vrtulník záchranky do špitálu.
Autor: op - 
9. 2. 2013
18:00

Kácel strom o průměru asi čtyřicet centimetrů a mohutný padající kmen ho zavalil. Neštěstí se stalo v sobotu dopoledne v Dolních Bojanovicích na Hodonínsku, kde záchranáři nakonec oživili muže středního věku, který v době jejich příjezdu nejevil známky života.

Těžce zraněný nešťastník bojuje o život ve Fakultní nemocnici v Brně-Bohunicích, kam ho na urgentní příjem přepravil vrtulník záchranářů.

Dřevorubce, který si vážná poranění podle policie přivodil zřejmě svou neopatrností, se podařilo vyprostit svědkům ještě před příjezdem hasičů. Ti pomohli vážně pochroumaného muže přenést do helikoptéry.

Zasahující lékaři ho oživovali s pomocí přístrojů a léků. U muže se podařilo obnovit základní životní funkce, nicméně jeho stav byl nestabilní,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Událost sice policisté vyšetřovali, ale případ nakonec odloží. "Nezjistili jsme žádné cizí zavinění," sdělil mluvčí policie Petr Zámečník. Byla to zřejmě nešťastná náhoda nebo neopatrnost při kácení stromu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

cinderella1 ( 10. února 2013 00:48 )

mortis69 ( 9. února 2013 23:58 )

Po dvaceti letech na kovoobrábění vím,co dokáže chvilka nepozornosti i v malých otáčkách libore123-i odborník se občas utne P.S.:Prsty mám zatím všechny

libor123 ( 9. února 2013 21:29 )

Jo jo tak to někdy dopadá než by se zaplatilo odborníkům za dobrou práci. Jinak pánovi přeju brzké uzdravení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa