Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Mladíci v listopadu brutálně zkopali muže (58): Ten je teď na ulici poznal a postřelil je

Autor: ČTK, ljš - 
1. února 2013
09:59

V listopadu se stal obětí přepadení a teď poznal své útočníky. Osmaapadesátiletý muž se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a dva z nich postřelil.

"Policie vyšetřuje potyčku a střelbu v Praze Modřanech. Incident se odehrál ve čtvrtek před půlnocí a byli při něm postřeleni dva lidé," řekla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Osmapadesátiletý muž, který podle mluvčí z legálně držené zbraně vystřelil na skupinu mladíků, je podezřelý z pokusu o těžkou újmu na zdraví a hrozí mu až deset let odnětí svobody, ze stejného činu jsou však podezřelí i mladíci.

Kropáčová uvedla, že čtvrteční střelba zřejmě souvisí s napadením, které se odehrálo v listopadu. Tehdy několik lidí údajně demolovalo odpadkové koše, a když je kolemjdoucí muž napomenul, zbili ho tyčí, kopali do něj a způsobili mu mnohočetná zranění.

Poznal je

Muž, který byl obětí napadení, ve čtvrtek pozdě večer potkal v parku tři mladíky, v nichž prý poznal útočníky, a oznámil to policii. "Když hlídka dorazila na místo, zjistila, že mezi mužem a mladíky vznikla rozepře, která vyvrcholila napadením a střelbou," uvedla Kropáčová. Muž vytáhl legálně drženou zbraň a dva protivníky postřelil.

Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové utrpěli dva dvacetiletí mladíci poranění dolních končetin. Byli na místě ošetřeni a převezeni do nemocnice.

"Policie nyní účastníky incidentu vyslýchá a zkoumá, zda muž střílel v nutné obraně," řekla mluvčí. Dodala, že současně se vyšetřuje také listopadové napadení.

vasek711 ( 8. února 2013 00:27 )

Ten to pan si zaslouzi jedinou vec! Verejnou pochvalu!

manolla1 ( 1. února 2013 19:06 )

!

peterwilliams ( 1. února 2013 19:04 )

hu11

peterwilliams ( 1. února 2013 19:03 )

panbaron

panbaron ( 1. února 2013 15:46 )

mel ty zmetky rozmazleny odprasknout a ne je jen postrelit. Priste prepadnou nekoho jineho-prasata

Zobrazit celou diskusi