Muž vyskočil z okna a snědl směnku za zlato na 583 tisíc

Ilustrační foto
Autor: sč - 
30. ledna 2013
14:34

Kuriózní případ zpronevěry řešili kriminalisté na Slovácku. Aby muž (35) zničil důkaz o zpronevěře, snědl směnku na částku 538 tisíc. To mu ale nepomohlo.

Muž z Uherského Hradiště pracoval několik let jako obchodní zástupce pražské firmy, která prodává zlato a zlaté šperky. Po inventuře v roce 2011 vedení společnosti odhalilo schodek na odebraném a prodaném zboží. Zmizelo 675 gramů zlata, což představovalo 538 tisíc korun.

Se závěry inventury muž souhlasil a podepsal směnku, která měla jistit náhradu škody. „Po čase přijel do Prahy a chtěl problém řešit. Na stole se ale náhle natáhl pro směnku a vyskočil s ní z okna v prvním patře. Zástupci firmy ho honili po zahradě. Muž nakonec strčil směnku do pusy a snědl ji,“ přiblížil mluvčí policie Aleš Mergental.

Trestu ale neujde. Zpronevěru zlata mu uherskohradišťští policisté prokázali a v těchto dnech byl obviněn. Za mřížemi si může posedět až osm let.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hulimihoukolen ( 30. ledna 2013 18:17 )

Ty budes mit asi smutny zivot. A ne, nejsem z moravy, jsem rozeny Videnak a ziju uz 20 let v Praze.

tomik007 ( 30. ledna 2013 15:21 )

Moravan se pokusil oshulit Prazaky - jak typicke. To ovsem trestu neujde

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud