Čtvrtek 26. listopad 2020
Svátek slaví Artur, zítra Xenie
Oblačno 3°C

Záhadná smrt nejmladší oběti metanolu (†16): Vypila chemikálii?

Autor: Jana Ulrichová, ljš - 
30. ledna 2013
13:21

Zbytečná smrt mladé dívky, za kterou možná nikdo nezaplatí. Policisté stále nemohou přijít na to, kde se Markéta (16) mohla otrávit metanolem. Všechny lahve, se kterými přišla do styku, byly podle rozborů v pořádku.

Policisté připustili, že se v pátrání po původu dívčiny otravy dostali do slepé uličky. „Prověřili jsme všechny láhve, s nimiž mohla přijít do styku. V žádné metanol nebyl. Dokonce jsme zastavili a prohledali kuka vůz, našli jsme ale jen láhev od kvalitní slivovice,“ řekl krajský policejní ředitel Tomáš Landsfeld.

Dodal, že policisté se teď snaží sestavit časovou osu, z níž by se dalo vyčíst, kde všude se před svou hospitalizací pohybovala. „Problém je, že nevíme a nejsou nám to sto říci ani odborníci, jak dlouho nazpátek se může metanol projevit,“ řekla kriminalistka Helena Pšeničková.

Dodala, že pracují i s verzí, že metanol nebyl v alkoholu. Markéta tak mohla například omylem vypít nějakou chemikálii, která byla v láhvi od alkoholu. „Bohužel, nemohli jsme ji vyslechnout, protože do nemocnice se dostala už v bezvědomí,“ dodal Landsfeld s tím, že na případu dál pracuje speciální tým kriminalistů.

lamis ( 2. února 2013 11:30 )

tak to se moc pletes ,od 15 let jsme chodili parit ,sice jsme nepili, ale parir jsme chodili a to cele prazdniny , driv se tomu rikalo diskoteka a kdyz tam prisel nekdo, kolem 20let, tak jsme rikali ,co ti stari dedci tady chcou ,tak se uklidni

lamis ( 2. února 2013 11:25 )

bylo mi asi 10, kdyz me babicka dala na bolavi zub , kostku cukru a na ni kapku slivovice ,nic odpornejsiho jsem do te doby nezazila ,bydlela na vesnici, meli dokonce palirnu ,tam lide piji slivovici misto vody ,a na dusicky ,museli jsme jit hrbitov ,dedeckovi a doma na sporaku uz byli pripravene poctive ctvrdlitraky caje s cukrem a trosku slivovice na zahrani, ale to opravdu ,jen jednou za rok, pro nas kolem 15 let, ale, to byla uplne jina doba

hofihofi ( 30. ledna 2013 20:19 )

A to sis vycucal kde?

hofihofi ( 30. ledna 2013 19:52 )

No ono je mozne i zarlivost a pomsta. 16 leta holka nema co parit v noci s partou, co rodice? Nejak je vsynechali.

hofihofi ( 30. ledna 2013 19:50 )

A jak vis, ze piji vsichni, to mne strasne zajima, jak jsi to presne zjistil?

Zobrazit celou diskusi
Další videa