Kotrouš za úplatek vyfasoval 5,5 roku vězení a 400 tisíc pokutu

Vladimír Kotrouš stráví ve vězení 5,5 roku vězení, zároveň musí zaplatit pokutu 400 tisíc.
Autor: psch, rvs, ČTK - 
30. 1. 2013
10:45

Bývalý šéf pražských strážníků Vladimír Kotrouš stráví ve vězení 5,5 roku. Dnes mu vrchní soud zrušil 6leté vězení, zároveň mu za přijetí úplatku 350 tisíc přidal pokutu 400 tisíc.

Bývalý šéf pražské městské policie vyfasoval kromě 5,5 roku vězení i pokutu 400 tisíc, kterou bude po tisícikorunách platit 400 dnů. Pakliže by pokutu nezaplatil, strávil by ve vězení o půl roku déle, tedy 6 let. Dnešní verdikt je pravomocný, strany mohou podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Kotrouš si podle obžaloby řekl o úplatek za to, že zajistí trvání smlouvy městské policie s autoservisem Jíša. Zneužití pravomoci úřední osoby se podle soudu nedopustil. „Nebylo prokázáno, že by se obžalovaný dopustil jakýmkoliv způsobem zneužití pravomoci úřední osoby,“ řekl soudce Jiří Lněnička.

Kotrouš si kromě úplatku měl přijít na milion a 200 tisíc. Podle obžaloby chtěl po Josefu Jíšovi, jehož servis se od roku 2005 stará o vozy MP, ve čtvrtletních splátkách pět procent z prostředků, které firma strážníkům za rok fakturovala. „Bylo prokázáno, že žádal o úplatek jako úřední osoba s úmyslem opatřit sobě značný prospěch. Celkem si měl přijít na 1,2 milionu korun,“ uvedl soudce.

Šestačtyřicetiletý Kotrouš podle spisu od Jíši převzal na dvou schůzkách nejdříve 200.000 korun a poté dalších 150.000 korun. Zbytek peněz nedostal, detektivové ho předloni v listopadu zadrželi v jeho služebním voze i s úplatkem. Muž se k přijetí 150.000 korun, s nimiž ho policie zadržela, přiznal. Přijetí peněz odůvodnil tehdejší tíživou finanční situací. Popřel ale, že by převzal i 200.000 korun, které se nikdy nenašly, i to, že po Jíšovi žádal další peníze.

Pražský městský soud Kotroušovi původně uložil desetiletý, tedy nejvyšší možný zákaz činnosti u policie. Odvolací soud dnes tento zákaz zmírnil na polovinu doby. Pokud exšéf strážníků nezaplatí uloženou pokutu, prodlouží se mu pobyt za mřížemi o půl roku, tedy na šest let.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 30. ledna 2013 15:15 )

Paberkari Rath, Kotrous a Smetana sedi ve vezeni a miliardovy odklaneci Parkanova, Vondra a dalsi si na svobode tanci kozacka

sores ( 30. ledna 2013 12:51 )

V dnešní době,bohužel, platí víc než za komančů, kdo nekrade okrádá rodinu!!! Naši politici si toto vzali k srdci a konají. Jdou nám zářným příkladem,že. Z morálních důvodů je furt lepší, vzít prachy a nikomu fyzicky neublížit, nežli prachsprostě zabít člověka.Způsobit smrt druhému a úmyslné týrání, je podle mě, ten největší páchaný zločin.

wolf66 ( 30. ledna 2013 12:22 )

Asi se mu někdo tlačil na židličku tak to prasklo.

lunatic ( 30. ledna 2013 12:06 )

Mě jsou takoví lidé sympatičtí . Hloupý kdo dává ... a hloupější,kdo nebere ! Samozřejmě,měl si to převzít v soukromí a tichosti,doplatil na to,že chtěl mít za svědky jiné policisty

sores ( 30. ledna 2013 11:43 )

To mi prostě hlava nebere, jak je možné že v Česku za zabití se dostane 2 roky basy, jelikož je to bráno jako z nedbalosti,nedávno článek zde v PC a za úplatek 3x větší trest přesto že se nedopustil násilí,vraždy,ublížení na těle,loupeže,napadení atd.Nikomu nezkřivil vlas na hlavě a dostal víc než když někdo někoho ve rvačce zabije a pak u soudu prostě řekne, lituji toho.Holt bude lepší zabíjet, když mi někdo bude vadit nežli vzít úplatek,že.

Zobrazit celou diskusi
Další videa