Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Polojasno 13°C

Jiřina Bohdalová: Všichni její prezidenti!

Autor: simao, INT - 
30. ledna 2013
05:00

Ivana Zemanová pozornost médií příliš nemiluje. Kateřina Zemanová je první slečnou. Odpověď na otázku, komu by slušel titul první dáma, se však při pohledu na tyhle snímky nabízí sám - herečka Jiřina Bohdalová (81)! Podporovatelka Miloše Zemana byla vidět během prezidentské kampaně hodně. S prezidenty má přitom bohaté zkušenosti.

Po boku prezidentů a adeptů na Hrad se Jiřina Bohdalová objevuje pěkných pár let. A jsou to někdy úsměvné fotografie.

Třeba když se mladá Jiřinka Bohdalová směje do objektivu a vedle ní pózuje prezident-švihák Antonín Novotný. Potkali se na večírku u příležitosti 49. výročí velké říjnové socialistické revoluce, který uspořádal v sídle sovětského velvyslanectví ambasador Červoněnko.

O několik let později se pak Bohdalová setkala na Pražském Hradě i s prezidentem Ludvíkem Svobodou. A jako by od té doby našla ve fotografiích s prezidenty zálibu.

Projevilo se to opět po revoluci - v archivu však lze vylovit snímky s Václavem Havlem, Václavem Klausem, ale samozřejmě i ty nedávné - s nově zvoleným prezidentem Milošem Zemanem. A nebo třeba s prezidentským kandidátem knížetem Schwarzenbergem, ačkoli populární "Bohdalka" podporovala ve volbě jeho rivala.

Právě Bohdalové podpora Zemana se stala jednou z nejzajímavějších kauz voleb. Když se totiž herečka nechala slyšet, kdo že je jejím favoritem na novou hlavu státu, měla být podle Zemanových slov zastrašována a vystavena štvanici. Podobné, jako stihla herce Martina Dejdara.

Bohdalová však slova, že Zemanovi pláče do telefonu, popřela. "Žádné štvanici vystavena nejsem," řekla Bohdalová ČTK. Ovšem na podporu Zemana dodala: "Já už ve svém věku nestřílím od boku. Moje volba je volba rozumu a citu. Miloš Zeman má rozum i cit na správném místě. Má vztah k lidem, vrozené sociální cítění, a navíc má smysl pro humor," svěřila se v ČT.

Jak Bohdalová nahradila po Zemanově boku první dámu

Právě Bohdalové pak děkoval Zeman za podporu před prezidentskou volbou - a to vskutku originálně, polibkem. Když totiž Zeman vyhrál historicky první přímou prezidentskou volbu, byl v dobrém rozmaru.

O své manželce Ivaně tehdy Zeman prozradil: "Poměrně nerada se ukazuje na veřejnosti, i když se mnou byla nejenom u voleb, ale například na poslední televizní diskuzi Václava Moravce. Mimochodem jeden kameraman ji při prvním kole prezidentských voleb praštil těžkou kamerou do hlavy, ale ona šla přesto i ke druhému kolu voleb," pobavil Zeman novináře.

A tak se namísto Ivany přímo po Milošově boku objevila spolu s jeho dcerou Kateřinou také Jiřina Bohdalová. Skoro jako první dáma! Loučení s ní přineslo další komický moment:"Jiřinka má od sedmnácti hodin divadlo. Jiřinko, přeji ti jako obvykle dokonalý herecký výkon a doufám, že i bulvární deníky, jako je například Mladá fronta, z našeho polibku na rozloučenou neudělají sexuální aféru," dodal Zeman a jeho "dočasná" první dáma odkráčela na prkna, která znamenají svět.

ivoadler ( 31. ledna 2013 09:46 )

Milá Lilly, obavy z návratu před rok 1989 má jen naprostý idiot.

kobyla1 ( 31. ledna 2013 09:34 )

OD HANA LENA JACOBSSON: POZOR!!!!!!!!!!!! Podle tajných služeb nejmenované země jsou zaznamenánytelefonní hovory a lokální odposlechy, kde Petr Nečas jednal o možnostechvyčlenění několika desítek milionů korun na rozsáhlou kampaň proti levici aprezidentu Zemanovi, zvolenému 2 700 000 obyvateli Česka. Úkolem je najmout skupinu lidí, která byvypracovala strategický plán, který bude ovlivňovat studenty a vyvolávatpro...testní demonstrace proti Miloši Zemanovi. BIS dostala za úkol najít v minulosti pana Zemananěco, co se bude hodit jako argument pro svržení prezidenta ještě předpřísahou, proto je v historii přísaha nařízena až za nejdelší dobu po měsíci,aby ODS a TOP09 měly čas zpracovat davy fanatiků a zklamaných voličů. Demonstrace mají být doprovázeny aktivní aintenzivní kampaní v médiích o tom, že Zeman směřuje do Moskvy, o hrozběsocialismu a zvýšenému vlivu komunistů. Pozor na akce na vysokých školách. BIS dostala úkolzpracovat cca 100 studentů k tomu, aby aktivně působili v tomto duchu nafakultách. Tohle není výmysl, to je spiknutí TOP09 a ODS protidemokracii v České republice! Akce se má napojit na demonstrace proti člence KSČMv krajském zastupitelstvu. ODS aTOP09 je vážně ohrožena, pokud prezidentembude Zeman, protože ten se chystá podpořit došetření trestných činůministerských úředníků za TOP09 a ODS při defraudaci dotací z EU! Pokud totiž padne vláda ODS a TOP09 což hrozí, pakpolicie začne znovu otevírat kauzy CASA, Opencard, Promopro, IZPI a řada členůODS a TOP09 a současných špiček vlády, bude zatčena a vyšetřována nejen zestrany Česka, ale také za četné a rozsáhlé podvody v čerpání dotací přesfiktivní podvodné firmy kolem TOP09 a ODS, které tahaly z EU miliardy korun nadotacích na neexistující projekty. Připravte se na masivní kampaň a poslední pokusčeské pravice o svržení prezidenta Miloše Zemana! Tyto informace jsou ze zdrojů organizací,působících mimo ČR, které mají za úkol sledovat rizika a ohrožení demokracie vestátech E

danda5 ( 30. ledna 2013 22:24 )

jeden pi cus a dve kurvy v predu a vzadu dva prizdisraci hnus velebnosti opravdovy hnus.Urackovany bonzak a loutka prezident ktery nechal svoji zenu napospas vsemu zlemu jeho druha smetina arogantni Dasa ktera mu hupsla do postele jen aby se dobre mela a stara hrbata hasteriva a lakotna Bohdalka a vzadu vysmatej a verici prima bracha asi s prima segrou hnus hnusu a tohle muze sem dat jen bllesk ktery chce nasrat lidi

rolpa ( 30. ledna 2013 19:10 )

Hele, mne je taky jedno s kym se paktuji pokud je to ovsem clovek slusny

rolpa ( 30. ledna 2013 18:39 )

Naopak , je videt ze ne Bohdalova ale Havel mel zajem ukazovat se ve spolecnosti zname a velice oblibene herecky k vuli lidu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud