Lišák Kalousek: Místo peněz chce dát církvím dluhopisy

Kalousek chce dát církvím restituce v dluhopisech
Kalousek chce dát církvím restituce v dluhopisech  (Autor: archiv Blesku)
Autor: ČTK, ljš - 
16. ledna 2013
08:18

Ministr financí Miroslav Kalousek vymyslel pěknou kulišárnu. Místo, aby církvím v rámci restitucí v následujících 30 letech stát splácel 59 miliard v podobě peněz, hodlá jim ministerstvo nabídnout, že část tohoto balíku nebo celý dostanou v podobě státních dlouhopisů.

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) chystá pro církve nabídku, aby 59 miliard korun církevních restitucí buď úplně, nebo částečně přijaly v podobě státních dluhopisů. Píše to dnešní Právo. Církve se budou možností zabývat. Celkem 17 církví má v restitucích vedle 59 miliard korun také dostat zpět 56 procent majetku zabaveného komunistickým režimem.

„Je to pro mě naprosto nová informace. Jde o zajímavý námět, který budou muset posoudit naši ekonomové, především investiční. Budou to promýšlet a zvažovat. Budou hledat možnosti, za jakých by to bylo pro nás zajímavé,“ řekl deníku Právo předseda Ekumenické rady církví, synodní senior českobratrské církve evangelické Joel Ruml.

djaba ( 16. ledna 2013 22:56 )

Je to pro mnohé nepřijatelné , ale i církve mají nárok na svůj bývalý majetek.Problém je kde vzít ale prachy.

rudyptak48 ( 16. ledna 2013 17:00 )

Chemický Alí blafuje. Naučil se to od Iráku. Chemické zbraně má ukryty tak v jeho šíleném mozku. Co si na nás ještě vymyslí?

inqizitor ( 16. ledna 2013 13:05 )

v opozici sou ve velkých stranách stejný gauneři

ormir ( 16. ledna 2013 12:28 )

Cekám, že poté co je vše schváleno, tak Kalousek vezme kramle a o to kde vzít prachy na církevní restituce a důchodovou reformu, ať se stará někdo jiný - třeba opozice. Doufám, že se brzy najde někdo, kdo mu dá do te jeho arogantní držky.

frantacizek ( 16. ledna 2013 12:23 )

přesně, je to manipulátor, nyní by měl rozeslat nové s ještě o 30Tis. vyšším dluhem na obyvatele, který nasekal za těch 2 a půl roku. Šlafenberg V ŽIVOTĚ NE! už jenom proto, abych nasral a zazdil tohohle gaunera.

Zobrazit celou diskusi