Popálenému Danečkovi (8) se splnilo přání: Na Vánoce je doma

Autor: Tereza Hodáliková - 
22. prosince 2012
05:00

Strávit Vánoce doma... To bylo největší přání malého Danečka (8). Letos v březnu totiž na sebe vylil olej, který vzplanul a popálil ho na 90 procentech těla. Lékaři mu dávali minimální šance na to, že vůbec přežije. Stal se ale zázrak a Daneček je už doma. Začátkem ledna se ale musí opět vrátit do nemocnice...

„Strašně jsem se těšil domů, že budu na Vánoce s rodinou. Až si dám cukroví a až mi maminka uvaří čočku,“ pochlubil se včera Blesku Daneček. „On je neskutečný. Původně jsme pro něj měli jet ve středu, ale přemluvil pana doktora a ten ho pustil už v úterý,“ prozradila maminka Dana Kisselová (39).

Jako ve většině domácností, tak i u Kisselů se bude strojit stromeček až v pondělí ráno. Co pod ním ale Daneček pak najde, zatím neví… „Mám rád překvapení, tak uvidíme. Strašně moc si přeji počítač,“ nakonec prozradil.

Doma vysává a pomáhá

Do pražské vinohradské nemocnice se malý bojovník vrátí už 9. ledna a doktoři budou dále pokračovat v rekonstrukci jeho kůže. „Pan doktor nám říkal, že nyní se pustí do krku a podpaží. Myslím, že teď nás čeká několik let, kdy budeme jezdit tam a sem. To nám ale nevadí, hlavně, že je zdravý,“ pokračovala dále maminka. Daneček si návštěvy doma opravu užívá a snaží se pomáhat, kde to jen jde. „Včera jsem vysával a dnes ráno utíral nádobí,“ popisuje.

V pátek dopoledne navíc vyrazil na školní besídku za svými spolužáky. Blesku prozradil, že paní učitelku už jednou viděl. Přišla se na něj domů podívat, spolužáky ale od březnové nehody viděl poprvé.

Je jiný…

Podle maminky Danečkovi ještě plně nedochází, jaké komplikace ho ještě mohou potkat a že je teď svým způsobem jiný. „Bojím se, že mu to v pubertě dojde a nevím, jak na to bude reagovat,“ naznačila své obavy maminka.

kobyla1 ( 22. prosince 2012 20:14 )

A Natálka nebude?????????

klausovka ( 22. prosince 2012 09:50 )

ty jsi zase nejchytřejší co??? a dokonalý!!! a hlavně hulvát!!

uzjsemtudlouho ( 22. prosince 2012 09:31 )

Nestrhl na sebe olej. Bohužel zdejší redaktoři jsou schopni napsat po sobě dva články s rozdílnými informacemi. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/187463/vanocni-zazrak-chlapec-ktery-prezil-popaleniny-n a-90-tela-se-vraci-domu.html Ale mít odpovědnější rodiče......Naše děti i jejich potomstvo vědělo co je v nádobách na horní polici, jak je to nebezpečné, proč se ani nemají pokoušet se k tomu dostat, co by se jim mohlo stát. Nechat ředidlo v dosahu dětí, bez informace, bez poučení.... Ony i ty sirky , ale ty děti vždycky lákaly i přes poučení. Ale nechat ředidlo volně aby mohlo dojít k záměně

odetka.odetka ( 22. prosince 2012 09:16 )

Mate deti?

odetka.odetka ( 22. prosince 2012 09:09 )

Kazda velka rodine nemusi zit ze socialnich davek.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud