Postižená Lucinka (3) už dostává své peníze!

Autor: Helena Lacinová, mokk - 
22. listopadu 2012
06:15

A najednou to jde. Úřad práce začne vyplácet rodině Fedorkových z Jablonce nad Nisou příspěvek 6 tisíc na péči o jejich postiženou dceru Lucinku (3). Dříve tomu tak nebylo, obrat přišel až po článku v Blesku.

Dívka se narodila jen s pahýlem ruky a kratší nohou a úřady ji přesto měly za skoro zdravou. Rodina tak neměla nárok na potřebný příspěvek. Velkou úlevu proto nyní cítí Světlana (34) a Ondrej (39) Fedorkovi. „Pracovnice, která nás má na starosti, mi zprvu vynadala, že jsme to dali do novin, ale řekla mi, že nám schválili příspěvek na péči šest tisíc korun,“ řekla matka s tím, že došlo i k jinému posouzení zdravotního stavu dcery.

Na jabloneckém úřadu práce se ke kauze nevyjádřili s ohledem na ochranu osobních údajů.

20 tisíc

Holčička má také doporučenou hipoterapii, ale ta stojí nemalé peníze. I tady se situace výrazně zlepšila. „Jeden čtenář Blesku nám poslal 20 tisíc korun. Z toho zaplatíme intenzivní týdenní kurz a další hodiny, aby mohla jezdit pravidelně,“ řekla se slovy díků Lucinčina matka.

honzina34 ( 27. listopadu 2012 07:30 )

že to tak dělají všichni co dostávají nějaké dávky viď ....

honzina34 ( 27. listopadu 2012 07:24 )

jasně dejme všechny peníze na nadprůměrně inteligentní děti, aby mohli vystudovat pořídit si soukromou praxi a pak za velké peníze ordinovat a nebo líp pláchnout do zahraničí... fakt úžasnej nápad!

blooroses ( 23. listopadu 2012 00:07 )

I to je možné. Jisté ovšem je, že hrozba nařčením z "rásííízmu" funguje na přidělování dávek stoprocentně.

mememumu ( 22. listopadu 2012 22:21 )

A opravdu na ní mají nárok? Není to spíš tak, že když se použije citové mediální vydírání, tak dávku dostane i ten, kdo na ni nárok nemá?

e.44 ( 22. listopadu 2012 11:07 )

Plácáš úžasně. I nezasvěceného by těžko napadlo, že se jí může pomocí hipoterapie nenásilně prodloužit kratší noha. Ta jí bude v šesti letech operativně prodloužena. Není vážně až tak těžké si najít předešlý článek...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud