Metanol má 35. oběť: V Třinci našli mrtvého muže

Metanol už má bohužel 35. oběť  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, ljš - 
15. listopadu 2012
15:53

Desítky mrtvých, zničené rodiny, navždy poškozené zdraví. Ani to neodradilo dva muže z Frýdecko-Místecka, aby si koupili rizikový alkohol, který bohužel obsahoval metanol. Jeden z nich otravu nepřežil, druhý zůstává v nemocnici.

Na Frýdecko-Místecku zemřel muž na následky otravy metylalkoholem. Mrtvý byl nalezen v úterý v Třinci. Otravu metanolem potvrdila pitva. Jde o 21. oběť v kraji a 35. v celé zemi. "Další muž, který pil alkohol, je v nemocnici," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Celníci dnes také na Havlíčkobrodsku zadrželi muže, který měl doma schovaných 5000 litrů neokolkovaného alkoholu. Muž je ve vazbě. Vyšetřovatelé zatím nezveřejnili, zda lihoviny obsahovaly metanol.

"Celníci zkontrolovali několik vybraných lokalit na Havlíčkobrodsku kvůli podezření, které vycházelo z poznatků z nedávného případu nelegálního skladování a distribuce neznačených lihovin na Znojemsku," uvedla jejich mluvčí

dobrotka ( 15. listopadu 2012 19:43 )

Po takove medialni masazi uz snad jenom kojenci a batolata nevi, co je metanolova kauza. Pokud jeste v teto dobe nekdo z dospelych sahne po neproverenem alkoholu, muze si za to sam! Co uz na to rict?

stolda ( 15. listopadu 2012 18:47 )

Těch ještě bude.V lesních táborech obývaných bezdomovci,jich už teď několik leží.V oběhu je toho levného chlastu jistě dost.

naidka ( 15. listopadu 2012 18:14 )

To už nejsou oběti, ale sebevrazi.

marie60 ( 15. listopadu 2012 16:24 )

To už není pravda !!! To asi bude ještě pozavíraných lumpů. Taky nechápu ty, co musí pořád chlemtat nějaký tvrdý alkohol.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud