Další obět jedovatého alkoholu: V Olomouci zemřela žena (†67)

Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
14. listopadu 2012
18:37

V nemocnici v Olomouci zemřela žena (†67) na otravu metanolem. Jedná se tak o 34 oběť jedovatého chlastu v Česku. Dobře na tom není ani její manžel. Ten však s otravou dokázal bojovat a je ve stabilizovaném stavu.

U ženy rozbory prokázaly 1,17 promile metylalkoholu v krvi. Lékaři jí podali lék Fomepizol, byla dialyzována a dostávala léčebné dávky etanolu. Lékařům se však přes veškerou snahu její život zachránit nepodařilo.

Jejímu partnerovi lékaři naměřili v krvi hladinu metanolu 1,7 promile. "V krvi měl ale i etanol a byl při vědomí. Byla mu podána dialýza, je na jednotce intenzivní péče a dostává léčebné dávky etanolu. Je ve stabilizovaném stavu," uvedl Havrlant.

Kvůli metanolové kauze byli v minulosti v kraji obviněni tři lidé, hrozí jim až deset let vězení. Je mezi nimi majitel oseckého motorestu, k němuž patří i ubytovna. Odtud pocházely dvě z pěti obětí metanolu v kraji. Kromě tohoto muže obvinili policisté v souvislosti s otravami metanolem ženu z Brodku u Přerova, která podle policie závadný alkohol prodávala. Stíhají i muže z Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Všichni jsou stíháni na svobodě.

sores ( 15. listopadu 2012 09:55 )

o tom si rozhoduje každý sám jestli bude žít nebo ne ohledně chlastu! ať si koupí kvalitní chlast když bez toho nedokáže žít,koňak, whisku a podob. a když na to nemá, tak ať nechlastá. Zatím z kvalitního chlastu ještě nikdo nezemřel.

lucio1 ( 14. listopadu 2012 22:26 )

carda63 ( 14. listopadu 2012 21:23 )

Dnes se již nejedná o otravu neznámým alkoholem, ale o přirozenou selekci debilních alkoholiků v lidské společnosti.

boball ( 14. listopadu 2012 21:13 )

Vždycky jsem si myslela,že lidé v tomto věku pijí spíš pivo,trochu vína,nebo něco sladkýho.

aanitaa ( 14. listopadu 2012 20:22 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud