Micka odjíždí, na rozloučenou dostala dárek: Rozdala si to s krokodýlem

Autor: Pavel Ryšlink - 
28. října 2012
22:10

Olomoucká zoo se v těchto dnech loučí s dvouletou samicí lva berberského Mickou. Ta odjíždí vytvořit nový chovný pár do švýcarského Bernu. Na rozloučenou dostala od ošetřovatelů krokodýla. Sice papírového, přesto ukázala, kdo je králem zvířat.

„Bude mi strašně moc chybět. Vytvořily jsme si blízký kontakt. Micka si přes mříže brala maso z ruky, nechala se hladit, přišla na zavolání,“ prozradila Blesku s neskrývaným dojetím Micčina ošetřovatelka Dana Reisigová a dodala: „Protože jsme s ní prožili spoustu zábavných zážitků, tak jsme jí na rozloučenou ještě jeden takový veselý zážitek připravili,“ vysvětlila Reisigová dárek v podobě papírového krokodýla.

Lvice třímetrovou obludu z krabic od vajec přitom vůbec nepovažovala za hračku. Z počátku k ní přistupovala velmi opatrně. Během několika minut však potom ukázala, že je skutečná lvice a krokodýla rozcupovala na malé kousíčky.

Video Lvice Micka si to rozdala s krokodýlem. Ukázala, že je pořádná šelma. - Pavel Ryšlink

Lvi berberští jsou mezi lvy sice největší a nejkrásnější, ve volné přírodě však už byli vyhubeni. V zajetí ve lvinci marockého krále a 17 zoologických zahradách v Evropě žije pouze 77 těchto zvířat. Olomoucká zoo je jednou ze tří zahrad, kterým se daří lvy berberské odchovávat.

Ze zmíněných 77 žijících lvů jich 17 přišlo na svět právě na Hané. Dvouletá Micka má nyní v Bernu vytvořit nový chovný pár. Za samce dostane přímo lvího prince – samce Louie, který je přímým potomkem jednoho ze lvů marockého krále. „Přeju Micce, aby se co nejdříve stala šťastnou mámou,“ řekla na rozloučenou se slzami v očích ošetřovatelka Reisigová.

kockamnau ( 8. prosince 2012 10:42 )

Hodně štěstí Micinko,dlouhý život a spoustu koťátek a stejně tak hodné ošetřovatele,jako v Olomouci

naidka ( 29. října 2012 08:28 )

naidka ( 29. října 2012 08:27 )

"Micka" je dobré jméno pro lvici berberskou . Ať se jí v novém domově dobře daří a ať si to se ženichem pořádně užije! To bude jiná zábava než papírový krokodýl.

zasejedna ( 29. října 2012 08:22 )

hodně štěstí kotě

londynskypes ( 29. října 2012 04:36 )

Micku mam taky doma ,ale neni nebezpecna

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud