Obama o soupeři v prezidentských volbách Romneym: Kecá hovadiny

Autor: shp, ČTK - 
26. října 2012
10:21

Jak se zdá, má americký prezident Barack Obama pěkně prořízlou pusu. V rozhovoru pro magazín Rolling Stone svého soupeře v nadcházejících volbách, republikána Mitta Romneyho, vůbec nešetřil. Prý kecá hovadiny.

Tým prezidentovy předvolební kampaně se od poznámky nedistancoval. Šéf Bílého domu se prý pouze snažil upozornit na to, že Romneymu se nedá věřit, protože často mění názory.

Zaměří se na Romneyho slova

Dle britského deníku The Guardian může poznámka být signálem, že Obamova kampaň se hodlá zaměřit na dosavadní výroky republikánského kandidáta, kterého dlouhodobě kritizuje kvůli změnám pozic. Romneymu to ve čtvrtek vytkl i bývalý republikánský ministr zahraničí Colin Powell, když podpořil Obamu. U republikána si prý není jistý, jaké jeho názory na zahraniční politiku má brát za bernou minci.

Obama není první, kdo se dopustil prostořekého výroku

Internetový časopis Slate pak upozornil na to, že současný prezident rozhodně není prvním americkým kandidátem na nejvyšší úřad země, který se v závěru kampaně dopustil prostořekého výroku. Richard Nixon v posledním týdnu před volbami v roce 1968 prohlásil, že teď dojde na "řezání koulí". George Bush pak v roce 2000 během kampaně označil novináře Adama Clynera za "prvotřídního pitomce". Jak Nixon, tak Bush volby vyhráli. Štáb Romneyho předvolební kampaně Obamův výrok označil za projev zoufalství.

vencapernik ( 26. října 2012 15:37 )

Obama je prolhany "OSEL", bullshiter je prave on!

anka ( 26. října 2012 15:30 )

Obama jenom nazval veci pravym jmenem

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud