Šokující magazíny: Matka kojí čtyřletého syna a Obama je gay

Tyhle dvě obálky způsobily v Americe pořádné pozdvižení: Jak Barack Obama jako první prezident - gay časopisu Newsweeek, tak i matka kojící čtyřletého syna časopisu Time  (Autor: Reprofoto Time, Reprofoto Newsweek)
Autor: Jaroslav Šimáček - 
17. května 2012
06:05

Na titulní straně časopisu Time matka, která kojí svého čtyřletého syna. Newsweek zase do světa vytrubuje, že prezident Obama je gay, protože podpořil zákon o homosexuálech. Tyhle dvě obálky způsobily pořádný šok.

Americké magazíny Time a Newsweek si ke čtenářům servítky neberou. Minulý týden uveřejnil první z nich obálku, na které kojí matka svého čtyřletého syna, Newsweek pak píše, že je prezident Obama nejspíš gay!

Kojení na veřejnosti budí pohoršení

Jamie Lynne Grumet (26) pózuje na obálce časopisu Time a tváří se opravdu hrdě. U jejího prsu je přitom přisátý její čtyřletý syn. Co je na tom zvláštního, táže se matka. Vždyť jí samotnou kojili do 6 let... Vedle syna Arama (4) má ostatně doma ještě šestiletého Samuela. A i toho jednou za měsíc nakojí.

"Lidé si musí uvědomit, že to je biologicky normální. Čím víc lidí to uvidí, tím přijatelnější to bude," je Jamie přesvědčená o tom, že nedělá nic špatného a společensky nevhodného. Řadu Američanů však pobouřila. A dokonce jí posílají nenávistné zprávy a sociálku na kontrolu. Ale jedno se jí přece jen povedlo. Vyvolala vášnivou debatu o rodičovství. Což ostatně bylo i záměrem.

Odborníci však příliš s odvážnou matkou nesouhlasí: "Kojení je pro dítě jistě důležité, a to zhruba do jednoho až jednoho a půl roku," sdělila MF Dnes dětská psycholožka Alena Vávrová. Podle ní patří Jamie ke skupině maminek, které se jen těžko odpoutávají od svých vyrůstajících dětí a nerespektují přirozený vývoj dítěte.

Newsweek: Obama jako gay

Provokativní obálku zvolil pro jedno ze svých vydání i americký Newsweek. A nastoluje jiné téma. Obama na jeho obálce dostal duhovou svatozář proto, že podpořil sňatky homosexuálů, ačkoliv svou vůli jednotlivým americkým státům nevnucuje - televizi ABC americký prezident řekl, že je jen na nich, zda tyto svatby povolí, či ne.

I zde se snaží podle řady odborníků přiživit Newsweek na poměrně intimním a delikátním tématu vyvoláním menšího skandálu. Obama gay podle všeho není, z jeho strany však může jít o populismus před blížícími se volbami, ve kterých hodlá obhajovat prezidentské křeslo.

mortis69 ( 17. května 2012 11:17 )

Pokud vezmu v potaz téma článku,ke kterýmu diskutuješ-takže buď kojíš puberťáky,nebo si necháš kouřit.Vydělat se dá na všem.

skorice.vanilka ( 17. května 2012 10:23 )

Kojení čtyř až šestiletých dětí je na kontinentu Jižní Amerika běžné. A dokonce brzké odstavení dítěte (tak jako je běžně v Evropě či USA) je "odsouzeníhodné". V USA jsou ale zase příliš velcí puritáni. Dítě by se mělo kojit dokud má matka mléko. S přikrmováním se má začít když mu narostou první zoubky a odstavit se může, když má stoličky. To je můj názor. Některé ženy, zvláště tzv. přírodních národů neotěhotní dokud kojí. Proto kojí co nejdéle. Toto se ovšem evropanek netýká.

lpitriska ( 17. května 2012 07:35 )

Kojení na veřejnosti neodsuzuju,ale kojit 4 a 6 letý dítě normální není natož veřejně.Jen aby jí kluci ve 2O nepřivedli 4O letý nevěsty.A nebo aby ona až její synové nebudou chtít neodchytávala malý kluky na pískovišti a v parku aby jí vycucli

mortis69 ( 17. května 2012 07:32 )

Nediv se.Time a Newsweek jsou ultrabulvární plátky,proti kterým je Blesk seriózní tiskovina pro slečínky z penzionátu

wojtylak ( 17. května 2012 07:25 )

té první informaci se divím víc..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud