Metylový boss Čaniga je na svobodě: Soud ho do vazby neposlal

Autor: Slávka Červená - 
19. října 2012
12:36

Šéfa likérky Drak Pavla Čanigu (42) včera přivezla před Okresní soud ve Zlíně policie v poutech. Za bezmála tři hodiny odcházel sám, volný. Soud totiž neshledal důvody vazby.

Čaniga byl ve čtvrtek obviněn z ohrožování zdraví závadnými potravinami a hrozí mu osm let vězení. Ve skladu společnosti Verdana, která je výhradním distributorem lihovin této likérky, byl nalezen Tuzemák ve kterém bylo 50 % metanolu. Státní zástupce navrhl vazbu z důvodů ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků, případně útěku.

K vazbě prý nebyly důvody

Soudce Pavel Houdek ale neshledal k vazbě žádné důvody, proto bude Čaniga vyšetřován na svobodě. „Musím to respektovat, není proti tomu žádný opravný prostředek,“ konstatoval státní zástupce Jiří Zemek. Podle jeho slov den před tím obviněný u policie tvrdil, že s metanolem nemá nic společného a poté odmítl vypovídat. V soudní síni ale mluvil.

Čaniga: Nemám s tím nic společného

„Nemá důvod nevypovídat. Opět uvedl, že s tím nemá nic společného a nedovede si to vysvětlit,“ sdělil jeho obhájce Petr Dítě z Olomouce. „V usnesení policie o zahájení trestního stíhání není jediný důkaz, který by ho usvědčoval, že něco takového udělal,“ pokračoval advokát. Sám si prý nedovede představit, proč by si jeho klient řezal pod sebou, jako majitel likérky, větev. „Nevidím v tom logiku ani jak by to bylo možné při automatizované výrobně do některých lahví vravit něco, co tam nemá být a do jiných ne,“ dodal. Policie obvinila ještě další dva překupníky alkoholu z Vizovic a Olomoucka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

bome ( 19. října 2012 16:03 )

To je rozumne jen jestli to bude dost daleko, ja jsem odjel pred 13ti lety a byla to nejrozumnejsi vec v zivote

bome ( 19. října 2012 15:52 )

on jen prasknul ten sklad

bome ( 19. října 2012 15:51 )

S nastupem CSSD jsem skoncil, protoze prave jejich nesmyslne zvysovani spotrebnich dani vyvolalo obrovsky narust pancovani a to co zaziva Caniga jsem ja kvuli pancerum zazil nekolikrat porad dokola na policii a pak uz me to prestalo bavit

bome ( 19. října 2012 15:47 )

Ja jsem mel Likerku v devadesatych a Canigu znam jeste nez mel Draka, byl to normalni podvodnicek. A cigara? Kamiony HBecek ktere byli za 3kc a delali se ve Skopje a jak smakovali kurakum a tyn zisk

bome ( 19. října 2012 15:44 )

Podle me tam prisli, protoze zazpival ten cigan z toho Toflova gangu a to je tak vsechno, z toho co nebude zavadne si celnicke rodiny udelaji vanoce

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud