Rusko: Alkohol z Česka budeme dovážet, až se dozvíme, jak dopadlo vyšetřování

Autor: ČTK, shp - 
25. 9. 2012
08:38

Rusko neodvolá zákaz dovozu českého tvrdého alkoholu, dokud neobdrží úplnou informaci o výsledcích vyšetřování v České republice. V Moskvě to dnes řekl ruský hlavní hygienik Gennadij Oniščenko. Zákaz dovozu českého alkoholu vyhlásila Moskva minulý pátek.

Zákaz bude platit do té doby, než Česko poskytne ruské straně úplné informace o výsledcích vyšetřování, řekl Oniščenko. Rusko podle něj nemá v úmyslu bez této informace embargo na dovoz odvolat.

Rusko se obrátilo na Brusel

Ruská obchodní inspekce Rospotrebnadzor, jejíž je Oniščenko rovněž předsedou, se v minulých dnech obrátila do Bruselu, aby zjistila, co bylo příčinou otrav a aby získala informaci ohledně přijímaných opatření. K zákazu dovozu lihovin z ČR se Moskva odhodlala poté, co český ministr zdravotnictví Leoš Heger zakázal český vývoz nápojů s obsahem alkoholu přes dvacet procent. Podle expertů rozhodnutí Moskvy nejspíše znamená, že o případném zrušení zákazu rozhodnou sami Rusové.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa