Vědci objevili cenný papyrus a tvrdí: Ježíš měl manželku!

Autor: vk - 
20. 9. 2012
09:05

Ježíš Kristus byl ženatý! S tímto tvrzením přišli američtí vědci, kterým se do rukou dostal starověký papyrus. Na fragmentu o velikosti 8 x 4 centimetry se podle nich píše: „Ježíš jim řekl: Moje žena...“

„To jsou slova, která jsou pro současnou církev hodně kontroverzní, ale nesmíme zapomínat, že ani v té době se neuznával předmanželský sex,“ řekla profesorka teologie Karen King.

Text je psán koptštinou, jazykem egyptských křesťanů, a King o něm tvrdí, že je z doby asi 100 až 150 let po ukřižování Ježíše.

Ježíšovou milenkou prý byla Máří Magdaléna, o níž bible mluví jako o prostitutce a později napravené hříšnici. Zda vědci mají pravdu, prozradí chemická analýza fragmentu, která bude jeho původ podrobně zkoumat.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

sibuna ( 20. dubna 2014 08:46 )

Tak teď jsem na vážkách - inspiroval americké vědce Dan Brown, nebo oni inspirovali jeho k napsání šifry mistra Leonarda? Všechny tyhle skutečnosti tam on totiž tvrdí.....

zelena.karkulka ( 20. září 2012 21:54 )

to je známá věc,že si lidi běžně pletou pojem neposkvrněné početí panny Marie,vygůgli si

zelena.karkulka ( 20. září 2012 21:52 )

to zase něco ,,objevili,,židle ,to je jasný Ti najdou ,a co si člověk vzpomene

aronak ( 20. září 2012 13:01 )

Je zajímavé, že našli papyrus zrovna v Americe. Do r. 1989 se takovéto věci nacházely v SSSR. Není ten "nález" proto, že církev chce, aby se mohli kněží ženit, tak aby to měli podložené, že by nepovolovali nic špatného?

majojo ( 20. září 2012 12:26 )

Mladej Žid si mohl dělat, co chtěl, ale rabín, což Jošua byl, manželku mít musel. A že byl tesař? Kdysi byly takové krásné časy, že rabín musel mít občanské povolání, aby nevyžíral vlastní obec. Radit a kázat mohl ve svém volném čase.

Zobrazit celou diskusi
Další videa