Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Autobus smrti: Lékař anděl, který zachránil dvojčatům život

Autor: ljš - 
26. června 2012
12:13

Na místě nehody byl jako první a jako poslední odjížděl. Ještě po odjezdu poslední sanitky se snažil najít někoho živého. A byl to také on, kdo zachránil těžce zraněným dvojčatům život. Edo Emer, šedovlasý muž s dobráckou tváří se stal pro zraněné Čechy a jejich rodiny a přátele symbolem naděje.

Lékař chorvatské záchranky Edo Emer byl prvním, kdo se svým týmem dorazil na místo neštěstí. Právě jemu vděčí dvojčata Natálka a Terezka za svůj život. Poskytli jim první pomoc a do nemocnice v Gospići je dokázali přepravit do 40 minut od nehody. Odtud pak obě sestry s vážnými zraněními transportovali do záhřebské nemocnice.

Zvláště v případě Terezky šlo o každou minutu. Měla totiž vážné zranění hlavy a četné zlomeniny a bylo třeba ji co nejrychleji dostat na operační sál. Teprve čtyři dny po nehodě ji lékaři postupně začali probouzet z umělého spánku.

Sehraný tým

"Pracujeme spolu už sedm let, jsme velmi dobře sehraní," řekl Emer novinářům. Ani to je však nedokázalo na obraz hrůzy připravit. "Našli jsme tam věci jako u každé těžké nehody. Rozházená zavazadla, mrtvé a zraněné lidi. Najdete prvního mrtvého, pak druhého, třetího. Od třetí oběti už ani nejste v šoku a říkáte si - jdu zachraňovat lidi, počítat mrtvé budeme až na konec," popsal své pocity při příjezdu na místo neštěstí.

Počet cestujících v autobusu nebyl lékařům znám, Emer se proto velmi bál toho, jestli v troskách nezůstal někdo živý. "Čtyřikrát nebo pětkrát jsme se před odjezdem přesvědčili, jestli někde není ještě někdo, kdo nehodu přežil. Nemohl bych žít s pocitem, že odjedeme a někdo zůstane uvězen v troskách," řekl portálu 24sata.hr.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

nekupujteblesk ( 28. června 2012 08:22 )

Obrovske uznanie...

clio ( 27. června 2012 19:28 )

clio ( 27. června 2012 19:25 )

Miluji Chorvatsko Dekujeme

tipr ( 27. června 2012 19:18 )

kuna ( 27. června 2012 18:53 )

Zobrazit celou diskusi