Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Nové Události České televize u lidí propadly: Sledovanost klesla!

Nové Události se zdají lidem nepřehledné. Na snímku z generálky je moderátorka Aneta Savarová.
Nové Události se zdají lidem nepřehledné. Na snímku z generálky je moderátorka Aneta Savarová.  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, lm - 
5. května 2012
09:38

Události v novém kabátě vysílá Česká televize teprve měsíc a místo plánovaného růstu zájmu, diváci spíše ubývají. Sledovanost zpráv klesla oproti březnu o procento.

Když se Události v neděli 1. dubna poprvé vysílaly z nového studia, sledoval je na ČT1 a ČT24 zhruba milion diváků. V prvním měsíci vysílání sledovalo nové Události na obou programech v průměru 736 tisíc diváků při podílu na sledovanosti 22,17 procenta. "Nepředpokládali jsme nějaké skokové zvýšení sledovanosti nových Událostí," řekl serveru ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

České televizi se dlouhodobě daří oslovovat víc diváků o víkendu, což se potvrdilo i v dubnu, kdy sledovanost překročila 800 tisíc diváků. Nejvyšší průměrná sledovanost za oba víkendové dny byla 21. a 22. dubna, kdy se na Události dívalo 890 tisíc diváků při podílu na vysílání 28 procent. Jenže ve stejný víkend se na Televizní noviny na TV Nova dívalo více než 1,8 milionu lidí. Zprávy na Primě měly o něco nižší sledovanost než Události ČT, uvedlo Aktuálně.cz.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák v polovině dubna řekl, že nepovažuje novou podobu Událostí za definitivní. Dodal, že pořad chce vyhodnotit za tři až šest měsíců.

S plánem změnit zpravodajství Dvořák loni do České televize nastupoval. Za cíl tehdy vytkl, aby nové Události měly podíl na sledovanosti kolem 33 procent.

zelena.karkulka ( 6. května 2012 22:27 )

tobě stačí málo,že?

zelena.karkulka ( 6. května 2012 22:26 )

nesleduju to už x let,když se chci dovědět,coje ve světě nového,sleduju FAKT zpravodajské satelitní stanice,ne todle

ctenar ( 6. května 2012 04:25 )

Brusel nám přikáže doma pobíhat sem a tam před obrazovkou, jaképak vysedávání v křesle, co víš... P.S. Máš krásný nick, teď mám chuť na lesní jahody

petr777 ( 5. května 2012 23:23 )

Vo co jde? Vždyť přeci u veřejnoprávní tv nejde o sledovanost, jde jen o poplatky a ty mají stejné! Jdete na to moc vědecky, lidi jsou konzervy, tak třeba kdyz zacnou vysílat zprávy s 24 hodinovým zpožděnim, tak to zase nabere hafu diváků a taky to chce dechovku. jo a Paroubka a zvířátka ))))

clio ( 5. května 2012 21:20 )

To bude asi tim ze moderatori dychtive odmelou jakoukoli zpravu rychlosti blesku jako nejakou senzaci i kdyz udalosti senzaci rozhodne nejsou .Pripadaji mi neseriozni, dychtici po zlu .A jak je videt stale se toho drzi na rozdil od divaku kteri radeji prepinaji.

Zobrazit celou diskusi