Luxusní byty v Holešovicích padají lidem na hlavu, museli je evakuovat!

Developerský projekt je svým obyvatelům nebezpečný
 (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, Zuzana Rathouská - 
1. května 2012
06:23

Je to pětipatrový dům s řadou bytů včetně těch luxusnějších, ale jeho nájemníci ho museli opustit. Náleží k pražskému komplexu Prague Marina v Holešovicích a hrozil tím, že spadne svým nájemníkům na hlavu. 30 jich muselo být evakuováno a do svých bytů se nyní nemohou vrátit.

Na špatnou statiku developerského projektu Prague Marina upozornil právě jeden z pohotových nájemníků, který zaslechl v konstrukci stavby podivné zvuky. Neváhal proto a ohlásil své podezření na linku 112. Přivolaný odborník potvrdil, že je nebezpečné dům nadále obývat. A nájemníci museli být za dozoru policistů a hasičů evakuováni!

Prague Marina: Byty za 5 - 20 milionů

V projektu Prague Marina bylo na nábřeží u holešovického přístavu vybudováno celkem 338 bytů, většina z nich už je prodána. Zhruba devadesátimetrový byt tu přijde na pět milionů korun, v domech jsou ale i byty o rozloze 200 metrů čtverečních, jejichž cena je více než 15 milionů korun. Jenže nyní čelí firma Metrostav, která za komplexem stojí, skandálu. Vedle správce a investora stavby dorazil k evakuaci také statik. Ten obavy nájemníků potvrdil.

A mluvčí Metrostavu přiznal barvu: "Každá sekce je podpírána šikmými sloupy, asi čtvrtina z nich se deformovala. Ne výrazně, ale deformovala. Dneska to zajišťujeme a podpíráme," sdělil včera František Polák. "Všechny nás to překvapilo, nic se tam doteď nedělo," dodal mluvčí stavební společnosti.

Policie prošetřuje ohrožení z nedbalosti

Statik doporučil část domu okamžitě evakuovat a zakázal další pobyt osob v domě, dokud se neopraví. "Rozhodl o evakuaci čtyř vchodů a rovněž i přilehlé budovy, která je s dotčenou budovou propojena. Téměř třicet osob bylo evakuováno a investor zajistil nájemníkům náhradní ubytování v okolních hotelech," vysvětlila policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Dům je nyní pod dohledem bezpečností agentury. A čeká se na výsledky dalších znaleckých posudků. Policie případ vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Pokud bude podezření policie potvrzeno, viníkovi hrozí až osm let vězení. "Policisté si vyžádali několik znaleckých posudků například z oboru stavebnictví, statiky a metalurgie, na základě kterých se bude odvíjet další postup," dodává mluvčí.

dobrotka ( 2. května 2012 01:34 )

a nepracuji ted ve stavebnictvi nejvice ukrajinci?

dobrotka ( 2. května 2012 01:33 )

Uprimne se stydim, ale napadlo me, nastehovat tam celou vladu

maximillian ( 1. května 2012 20:01 )

zelena.karkulka ( 1. května 2012 18:56 )

už se zhroutila

maximillian ( 1. května 2012 18:01 )

typicka kvalitni prace a la ceske "zlate rucicky"...

Zobrazit celou diskusi