Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 19°C

Vrah Aničky (†9): Policisté přiznali, že nevěděli, kde je!

Autor: Josef Šťastna - 
24. dubna 2012
19:58

Rok a půl po nalezení ostatků Aničky Janatkové policisté přiznali, že chybovali. Vůbec nebyli připraveni, že soudce podezřelého Otakara Tomka po zadržení zase propustí na svobodu. Stalo se a Tomek jim na okamžik zmizel. Vůbec netušili, kde je!

Aničce Janatkové už život přiznání kriminalistů, že chybovali, nevrátí. Ale informace, které policisté zveřejnili ve svém sborníku, jsou alarmující.

Televize Nova, která ze sborníku již dva dny cituje, uvedla, že policisté v jednu chvíli vůbec netušili, kde se Tomek nachází. "Nebyli jsme připraveni na variantu, že ho soudce pustí, byla to další chyba," stojí ve sborníku, který je určen pouze pro kriminalisty, ale nyní se dostal na veřejnost.

Ve sborníku se také píše, že Otakar Tomek se projevoval jako tvrdý muž a byl schopný dlouhodobě žít dvě rozdílné identity. Na jedné straně jako milující otec své mostecké rodiny, na straně druhé zřejmě jako muž, co si vyhlédl devítiletou Aničku a zabil ji. 

"Chladnokrevný, tvrdý, s vysokou tolerancí k zátěži, schopný dlouhodobě vystupovat ve dvou identitách," to stojí v kriminalistickém sborníku.

Tomek se k vraždě nikdy nepřiznal

Anička Janatková zmizela 13. října 2010 cestou ze školy v Pražské Troji. Její tělo bylo nalezeno 16. března 2011. Jediným podezřelým z její vraždy byl celou dobu pouze Otakar Tomek. Nikdy se ale k vraždě nepřiznal. Spáchal sebevraždu v cele.

"V dopisech se objevily jen známky sebekritičnosti. Popření viny znalci hodnotili jako velmi nepřesvědčivé a sebevražda se jevila s forenzně-psychologického hlediska jako přiznání,“ stojí ve sborníku.

ixtlil ( 1. května 2012 19:05 )

Dobrý den , jak to vyřešit , to je těžké , O.T. již nežije a ten by věděl nejvíce a mohl být svědkem , proto asi musil zahynout ve vazbě , kde je jinak dle mluvčí vše v pořádku . Asi jedině , kdyby se objevili další svědci . Ale mrzuté je , že pak bude musit policie a státní zastupitelství doznat , že pochybila a pak je vinna smrtí O.T,. jelikož byl v justiční péči a je tedy za jeho život plně odpovědna, jelikož má zajistit , aby nebyly kolem něj věci , jimiž by byl nebezpečný sobě a okolí . Dále jak donutit zkaženou policii , aby se věnovala znovu případu , i to je těžké . Je to prostě těžkopádná organizace , která nerada přiznává chyby a je strašně náchylná ke zkaženosti . Soud jí to nenařídí , státní zástupkyně uzavřela slovy pachatel byl nejspíš O.T a tu lokalitu zná asi tak z výletu do trojské zoo a policie chybuje v dalších kauzách z nedávné doby . Prostě , mohl by to odhalit i soukromý vyšetřovatel , ale i když zjistí , jak to bylo , tak nemá prvomoc poslat před soud patřičné pachatele , protože stát zde v tomto složení selhal .

magdy ( 30. dubna 2012 12:40 )

co chceš řešit s těma jejíma věcma? je jistý, že šlo o únos kvůli vydírání, ale vymklo se to (podle mě díky slizounovi jarolímovi, který se na Aničce ukojil a při tom jí uškrtil) a pak jí tomek musel zakopat a ted jde JEN o to, to dokázat

ixtlil ( 30. dubna 2012 10:05 )

Dobrý den , moho by to tak teoreticky být . Jsou tu velké rozpory , O.T. pokud by to naplánoval , tak by určitě nebyl problém ty věci , když dokázal ,údajně na tak dlouhou dobu skrýt tělo , čemuž vůbec nevěřím , tak proč by podobně neskryl batoh a lahev s pitím a zápisník a klíče, aby nic nebylo vidět a mohl to hodit na nahodilém místě třeba do řeky , které by si ani on sám nepamatoval či na km daleko odtud a nikdy by se to nenalezlo . Takhĺe to vypadá , že to bylo okamžité a že šlo o únos s vydíráním a původně o vraždu nešlo a mohlo se to vymknout z ruky . O.T. mohl možná něco vidět a ty klíče , pochybuji , že by se jimi dal jen otevřít dům , určitě je na elektroniku a to mohl snadno zjistit pozorováním , co činí osoby do vrátek a domu vstupující .

magdy ( 26. dubna 2012 23:15 )

janatkova promluva v tv dost naznačovala, že únosce zná... a proč zrovna 3,5 mega?? 1) na jeho místě bych klidně nabídl 10násobek a proč zrovna 3,5? vratte nám dceru a my vám pomůžeme podle mě jsou v tom oba J namočení a to zásadně

magdy ( 26. dubna 2012 23:13 )

jo přesně, jarolím, díky, no a tenhle slizoun prý chodil s janatkou na golf a nesporně měli mnohem víc společných aktivit a já jsem přesvědčen, že v tom má jarolím prsty a ne ledajaký

Zobrazit celou diskusi