Největší výletní loď světa v plamenech!

Allure of the Seas je největší loď na světě. Teď se musela vypořádat s požárem
Autor: INT, Monika Plachá, simao.k - 
21. 4. 2012
16:49

Na další výletní lodi hořelo! A ne jen tak na ledajaké - rovnou na té největší na světě. Požár začal ve strojovně a jen díky štěstí se nerozšířil o moc dál. Tentokrát totiž účinně zafungoval protipožární systém. Cestujícím přežili bez úhony, prožili si však pořádně perné chvilky.

Plavidlo Allure of the Seas, které se může pyšnit titulem největší výletní lodi na světě, bojovalo s požárem. Podle prvních zjištění začalo hořet ve strojovně. K velkému štěstí však kouř spustil protipožární systém a nebezpečný požár se podařilo uhasit ještě předtím, než se dostalo na ohrožení životů cestujících. Ti jsou podle stanice CNBC v pořádku.

Plavidlo dále pokračuje v naplánované plavbě. Namířeno má do floridského přístavu, kde jej očekávají v neděli. Nedávno se podobná situace stala na lodi Azamara Quest. Tehdy požár vyřadil motory a plavidlo s tisícovkou pasažérů unášel proud, než se je podařilo zachránit.

Výletní lodě zůstávají atrakcí, Concordii ještě neodstranili

Je však zajímavé, že i přes hromadící se nehody na moři stoupá od známé nehody lodi Costa Concordia zájem o lodní dopravu. Však ono se také říká - negativní reklama, také reklama. Zapříčinil se o to i pokles cen lístků na výletní lodě.

Costa Concordia narazila na útes u italského pobřeží v polovině ledna, dodnes však trvá odstraňování jejího vraku. A americká společnost Titan Savage, která je tím pověřena, odhaduje, že to potrvá ještě zhruba 12 měsíců, než Concordia z místa ztroskotání zcela zmizí. Provozovatel lodi, společnost Costa Crociere, se totiž při vyprošťování vraku snaží především o to, aby bylo co nejméně zasaženo okolní přírodní prostředí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

titanko ( 22. dubna 2012 02:46 )

čuráci lakomí

titanko ( 22. dubna 2012 02:45 )

si zober dve pašteky,a hurá v sandalkach do slovenských hor

jotopir ( 21. dubna 2012 23:39 )

nemyslím, já to vím http://www.plavbykaribikem.cz/plavby/plavba-stredomorim-2012-z-civitavecchia-rim-na-243109/9309797 -rezervace.html

mutaky ( 21. dubna 2012 20:44 )

No vidíte, jaký jsme měli dnes krásný den. Někdo se nervuje někde na lodi, že uhoří a někdo si krásně užil spoustu krásných chvil na dnešní demonstraci v Praze.

psoun45 ( 21. dubna 2012 19:59 )

Njn, tak to jseš asi jenej GANG, já zastupuju běžnýho čecha a taky jsem spokojená. Ale věřím ti a trochu i závidím.

Zobrazit celou diskusi
Další videa