Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Zemřel thajský miliardář (†89): Táta Red Bullu už má křídla

Zemřel muž, který stojí za úspěchem Red Bullu. Energetický nápoj proslavily po celém světě i vtipné reklamy  (Autor: Archiv Blesku, Youtube.com)
Autor: ČTK, vk, simao.k - 
17. března 2012
22:42

Vymyslel energetický nápoj, který dává křídla (alespoň pokud reklama nelže). Nyní však sám odlétl do nebe. Thajský miliardář Čaleo Júvitja, který stojí za úspěchem Red Bullu, v sobotu zemřel.

Thajský miliardář Čaleo Júvitja, který vymyslel složení energetického nápoje Red Bull, zemřel v sobotu ve věku 89 let.

Šikovný podnikatel proslul tím, že vytvořil v 70. letech minulého století energetický nápoj Kratching Deng (v překladu Rudý býk). V roce 1984 pak uzavřel partnerství s rakouským podnikatelským kolegou Dietrichem Mateschitzem a společně upravili chuť nápoje i jeho značku.

Pod názvem Red Bull začali energetický nápoj dodávat na evropské a americké trhy. A značně úspěšně. Ročně se po celém světě vypijí tři miliardy kusů Red Bullu!

Júvitja, dvakrát ženatý otec 11 dětí, byl s majetkem necelých sto miliard korun označován za jednoho z nejbohatších Thajců.

sores ( 18. března 2012 10:22 )

A takhle to dopadne úplně s každým,své miliardy tu musel nechat,nic není nikoho pouze to může používat po dobu života a pak to tu stejně musí nechat.Jediná spravedlivá věc na světě,to musí boháče asi pěkně štvát!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud