Mladík seděl tři měsíce neprávem: Popletli vzorky DNA

Mladíkův vzorek v laboratoři omylem smíchali se vzorkem pravého násilníka. (Ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: INT, Lucie Marková - 
15. března 2012
22:29

Adam Scott (19) byl ve vazbě kvůli znásilnění v parku v Manchesteru. Ač mladík tvrdil, že ve městě nikdy ani nebyl, polisté ho usvědčili na základě vzorku DNA. Až po třech měsících se přišlo na to, že v laboratoři vzorky zaměnili.

Kvůli vzorku DNA strávil Adam tři měsíce neprávem ve vazbě za znásilnění ve městě, ve kterém nikdy ani nebyl. A to vše kvůli záměně vzorku, který poskytl v nesouvisejícím případě. I když říkal policii, že ve městě nikdy nebyl, byl obviněn a měsíc na to měl stanout před soudem.

Vyšetřovatele neústupnost mladíka znepokojila a raději zašli znovu do laboratoře. Tam jim ale stejně neoblomně tvrdili, že v DNA vzorcích je shoda. Až poté je kontaktovali, že se stala chyba a vzorky útočníka byly omylem smíchány se vzorkem chlapce.

Adam je sice už na svobodě,  na případ ale asi jen tak nezapomene. Sám řekl: "Upřímně doufám, že pravého útočníka chytí. Ulevilo se mi, že jsem byl zproštěn obvinění - ale nikdy jsem ani vinný nebyl. Bránil jsem se od momentu, kdy mě zatkli. Falešné obvinění mě naštvalo, protože přineslo spoustu bolesti mně a mé rodině."

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud