Čtvrtek 23. března 2023
Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel
Oblačno 17°C

Lyžař smetl matku (35) s tříletou dcerou, z místa ujel

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: CTK, mok - 
14. února 2012
21:19

Neznámý lyžař v úterý zranil na Klínovci v Krušných horách matku (35) s tříletou dcerou. Srazil je v místě, které je určené pro rodiče s dětmi. Z místa střetu zmizel, pokud se ho podaří najít, může být stíhán za ublížení na zdraví.

Matka s dcerou si šly zalyžovat na sjezdovku určenou pro začínající lyžaře a rodiče s dětmi.

V plné rychlosti do nich vjel dospělý lyžař a obě vážně zranil a okamžitě ujel.   "Děvčátko má poraněnou nohu. Maminka na tom byla hůř, měla poranění ramene, klíční kosti a vzhledem k tomu, co udávala, jsme měli podezření také na poranění v oblasti páteře," uvedl k nehodě záchranář Stanislav Kabeš.

Záchranáři obě zraněné ošetřila a převezla ke stanici na Klínovci. Odtud potom byly přepraveny k dalšímu ošetření do nemocnice v Ostrově.

Mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta řekl, že v takovémto případě musí být nejdříve posouzena míra zavinění všech účastníků nehody. Teprve z toho lze vyvozovat, kdo srážku skutečně zavinil. Pokud by to teoreticky byl lyžař, mohl by být stíhán například za ublížení na zdraví.

Na Klínovci to nebylo letos jediné zranění, záchranáři museli vyjet ke zraněným více než stokrát. "To je stejný počet jako v poslední sezoně, která ale pro lyžaře začala o měsíc dříve než tato," dodal Güttner.

BYLI JSTE SVĚDKY CELÉHO INCIDENTU, MÁTE FOTKY? OZVĚTE SE NA TIP@BLESK.CZ NEBO NA TELEFON 724 014 586

sakra ( 15. února 2012 10:54 )

Vypátrat a okamžitě zavřít!!!

mmaarreekk2 ( 15. února 2012 08:47 )

Něco podobného se stalo mému synovi/dobrý lyžař/24let, ve Šp. Mlýně - byl sražen ze zadu a zloméná klíční kost - take dotyčný ujel. Od té doby naše hory nemusím. To by byl problém instalovat pár kamer a hlídat, jak se kdo chová a popř. hned ho vyhodit? Ale zdá se mi, že není zájem dělat si problémy s těmi nevychovanci, většinou pod vlivem alkoholu a slušní lidé.....

lukim ( 15. února 2012 08:45 )

Ten grázl může být odkudkoliv včetně i z Německa a bez rozdílu potického přesvědčení. Pro takové chování neexistuje žádná omluva natož výmluva

brekekesalami ( 15. února 2012 00:58 )

Rychtář? A nebyla mu v tom svetru zima?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa