Bitka na základce: Sedmák skončil na JIPce

Brutalita mezi žáky základních škol roste! Tragédií mohla v závěru minulého týdne skončit rvačka mezi dvěma žáky základní školy v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. Žák deváté třídy Dalibor Ž. (14) tam úderem pěstí knokautoval o dva roky mladšího spolužáka. Ke konfliktu došlo minulý čtvrtek před školní jídelnou. Mladšího školáka pak záchranáři převezli na oddělení JIP havlíčkobrodské nemocnice.
„Syn dostal dvě rány pěstí a nic víc si nepamatuje,“ tvrdil včera Blesku.cz otec zraněné Čeňka M. (12). Kluci se prý podle jeho slov poprali kvůli jedné ze spolužaček.
„Podle toho co jsem slyšel, ten mladší to vyprovokoval. Dostal pěstí a hlavou se před školní jídelnou udeřil navíc o stěnu budovy. Stalo se to už po vyučování a případ vyšetřují nyní policisté,“ uvedl k incidentu ředitel školy Milan Janda. Ten celou záležitost považuje za klukovinu. Přesto se chystá oba aktéry rvačky po návratu mladšího z nich do školy potrestat.
Čeňka M. lékaři z nemocnice do domácí péče propustili až po třech dnech. „Měl slabší otřes mozku. Dnes se zrovna chystáme vypovídat na policii,“ dodal otec zraněného chlapce. „Tři až čtyři dny to je většinou doba, po kterou si zde děti ponecháváme na pozorování,“ zdůraznila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo. Policisté nyní vyšetřují zda se mezi oběma žáky nejednalo o šikanu.
U tebe to fackování v mládí má asi za následek totální výpadek paměti. Jinak bys věděl, že kluci (a vlastně i holky) se mezi sebou prali vždycky. A taky bys moh vědět, že fackování mezi výchovné prostředky nepatří, jelikož jeho výsledek bývá přesně opačný než za jakým účelem ho někteří tydýti používaj.