Převrácenou loď v Itálii křtila česká modelka Eva Herzigová
Italskou loď, která v noci na sobotu uvízla na mělčině, před pěti lety pokřtila slavná modelka Eva Herzigová. Kvůli trhlině zahynuli nejméně tři lidé a čtyřicet jich bylo zraněno. Na seznamu pasažérů byl i jeden Čech.
Plavidlo s 4234 cestujícími bylo na cestě po Středomoří, když najelo na mělčinu u ostrova Giglio, který se nachází nedaleko pobřeží jižního Toskánska. V boku lodi se při nárazu vytvořila sedmdesátimetrová trhlina a plavidlo se začalo převracet. Cestující se z lodi dostávali na záchranných člunech a provázela evakuaci panika. Kromě pobřežní stráže se na pomoc vydala také další plavidla pohybující se v oblasti.
Na palubě 290 metrů dlouhé lodi bylo celkem 4234 pasažérů a členů posádky. Mezi nimi bylo 52 dětí do šesti let. Úřady se zatím dopočítaly 4165 osob a pátrají po ostrově Giglio, zda část přeživších neskončila na jiném místě než hlavní skupina zachráněných.
Nebyly to první problémy
Český web věnovaný okružním plavbám na lodi Costa Concordia costa.cz informoval, že plavidlo bylo postaveno v roce 2006 a pokřtila ho česká modelka Eva Herzigová.
Agentura ANSA uvedla, že loď měla v italských vodách problémy již v roce 2008, když v sicilském Palermu ve větrném počasí narazila do přístavních doků. Plavidlo bylo poškozeno, nikomu se ale prý nic nestalo.
Šikovná holka