O vraždě brněnského místostarosty promluvila jeho milenka

Autor: Ondřej Požár - 
15. prosince 2011
08:24

Velké nesrovnalosti jsou údajně v kauze brutálně zavražděného brněnského místostarosty Aleše Vytopila (†36). Blesku to alespoň tvrdila jeho bývalá milenka Pavla A. (28). Není totiž třeba vůbec jasné, jak se obvinění exmanželé Filip O. (37) a Radka O. (45) v pátek 9. září do Mariánského údolí v Brně vůbec dostali. Není proto do surové vraždy zapletena třetí osoba?

V den zmizení politika totiž podle Pavly zůstal ford Filipa O. v Hrotovicích na Třebíčsku a Radka O. (45) vůz nemá. A žádné stopy krve se prý ve fordu nenašly. Hnědý místostarostův passat pak zůstal stát v údolí. „Jsem přesvědčená, že Aleš sedl do auta k někomu, koho znal,“ míní expřítelkyně Vytopila Pavla A., která s ním 6. září založila fi rmu na provozování hrotovické herny a hospůdky.

Nechápe také, proč policie až nyní hledá cyklistu, který v osudný večer projížděl k restauracím U Raka a Eldorádo a mohl vidět na zemi ležící oběť a nad ní stojícího muže. Tento svědek, který by se měl ozvat na linku 158, se do včerejška nepřihlásil. „Vždyť tam po 19. hodině muselo jet víc cyklistů. Je tam velký pohyb lidí, navíc se v jedné z těch restaurací slavily narozeniny,“ namítá Pavla.

Policie připouští, že zmíněnou situaci mohlo vidět víc svědků. Ale k dopravě podezřelé dvojice na místo činu se policejní mluvčí odmítla vyjádřit.

Podle Pavly A. zřejmě ve vazbě promluvila Radka, která je prý na exmanželovi Filipovi O. fyzicky závislá. Teď se prý ale může snažit očistit výpovědí proti svému bývalému muži. Oba jsou za mřížemi od 26. listopadu. Proti vazbě podali stížnost, kterou soud projedná zřejmě dnes.

Ať se smaží v pekle

„Filip, který měl v osudný večer 9. září vypnuté mobily, k tomu už nebude vypovídat. Všechno policii řekl hned po zmizení Aleše. A 10. září mu odebrali pachové stopy, otisky prstů i vzorky vlasů. Jestli to ale udělal, tak ať se smaží v pekle,“ uvedla žena. Ta ale věří, že její bývalý partner Vytopila nezabil. Filip O. se koncem září k Pavle A. na její žádost vrátil, aby jí pomohl s výchovou osmiletého syna a jejich malé dcerky.

Obě hospody v Hrotovicích teď podle politikovy bývalé přítelkyně spravuje její bratr Zdeněk A. (21). „Brácha mi pomáhá a dělá mi jako absolvent potravinářské školy garanta,“ upřesnila Blesku Pavla A.

zelena.karkulka ( 15. prosince 2011 20:40 )

dali si ho do batohu a hlava se tam,bohužel nevešla

hafyhaf ( 15. prosince 2011 17:52 )

nedivila bych se kdyby měla jeho milenka v té vraždě prsty. Protože to jak se chová mi příjde divné. Třeba jen ty prachy: pokud je vyzvedli na podnikání proč je dala jeho rodičům a kdy jim je dala? A proč psala na její facebook ty divné kecy o tom že on je po smrti jak chce taky zemřít? Možná ho nezatřelila, ale přijde mi že o tom musela něco vědět.

e.44 ( 15. prosince 2011 15:04 )

A něco k článku by nebylo?

babcaa ( 15. prosince 2011 15:03 )

V případě vraždy to problém je. Na trestnej čin ti auto nikdo nepučí. Nebude chtít s ním být nijak spojován. Kyž nebude vědět k čemu ho půjčil a později zjistí, že bylo použito k trestnému činu, raděj to sám nahlásí, než by se vystavil podezření, že v tom vědomě jel. A půjčovny v takovym případě kontrolujou policajti automaticky.

tomik007 ( 15. prosince 2011 14:25 )

KDYBY TO JEN TUSIL - TAK BY DO ODS URCITE NELEZ

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud