Vraha mé dcery musí brzy dopadnout, říká zoufalá matka

Třináctiletá Souzan nechtěla žít pod jednou střechou s přísným otcem, ten ji nakonec zabil.  (Autor: Polizei)
Autor: pej, Kjos - 
12. prosince 2011
12:50

Německá Kurdka Souzan Barakt (†13) chtěla žít tak, jak to viděla u svých vrstevníků. Její otec jí v tom bránil a nakonec ji zabil přímo na ulici. Teď o hrůzném činu poprvé promluvila i zdrcená matka Hazna Kasem (34). Svého manžela Aliho Barakata (35) už nechce nikdy vidět a doufá, že ho policisté brzy dopadnou.

Rodina kurdských přistěhovalců vychovávala svou dceru Souzan velmi přísně. Spolužačky zavražděné dívky dokonce vypověděly, že často chodila do školy s modřinami a různými podlitinami. To mohl být jeden z důvodů, proč Souzan v létě od rodiny utekla.

Dívčin otec Ali se s útěkem své dcery nemohl vyrovnat, protože svou přísnou výchovu považoval za naprosto normální. Ani matka neshledávala na výchově v duchu islámských tradic nic špatného. Dokonce uvedla, že svou dceru považovala za poměrně šťastnou a vyrovnanou studentku sportovní školy. Nechápala, proč Souzan utekla. "Byla to veselá dívka, která měla spoustu přátel. Dělali jsme pro ni všechno. Vždy dostala, co chtěla," uvedla matka Hazna.

 

Ona i její manžel se snažili dceru přesvědčit, aby se vrátila. Poslední rozmluva probíhala dokonce za asistence odborné pracovnice. Souzan však odmítla a otce to rozběsnilo. Nakonec do ní vpálil šest kulek. Sám pak utekl a německá policie po něm stále bezvýsledně pátrá.

O vrahovi své dcery už nechci nikdy slyšet, říká matka

Matka Hazna se těsně po tragédii zhroutila a až nyní je schopna se k případu vyjádřit. "Můj manžel tvrdil, že se dcera musí co nejdříve vrátit domů. Odešel za ní a já dál už slyšela jen hrozný křik a následné výstřely. Pak už jsem jen viděla, jak leží mrtvá na podlaze a všude kolem ní je krev."

Hanza sice měla s manželem klidný patnáctiletý vztah, ale nyní ví, že je konec. Odpustit mu nikdy nedokáže. "Už o něm nechci nikdy nic vědět. Zlomil mi srdce. Musel se určitě zbláznit. Měl by být brzy dopaden a potrestán," řekla se slzami v očích deníku Bild.

jima ( 12. prosince 2011 16:23 )

V nemeckych novinach pisi "Iraker", takze nemeli nemecke obcanstvi. Vubec nechci hazet vsechny muslimy do jednoh pytle. Ale s integraci je to v Nemecku podobny problem, jako v Cesku s Romy. Jen malo jich se prizpusobi evropskemu zivotu. Tragedie je v tom, ze zrejme ta divka se prizpusobit chtela a takhle to dopadlo.

zirafa ( 12. prosince 2011 15:28 )

alumno, jak, podle jednoho případu?! Těch už bylo mnoho! http://mediaoislamu.cz/tema/vrazda-ze-cti/

zirafa ( 12. prosince 2011 15:22 )

e.44 , naprostý souhlas!

leninos ( 12. prosince 2011 15:07 )

Proč se sem cpou - to je celkem jasné - chtějí nás zlikvidovat za naše prachy. Demokracie má tuhle nevýhodu.

alumno ( 12. prosince 2011 14:57 )

Spíš naopak kurdská Němka, ne? Předpokládám, že má německé občanství, takže Němka to bezesporu je. Znám řadu umírněných muslimů, kteří žijí velmi podobně jako umírnění křesťané či bezvěrci, nesuďte celek podle jednoho případu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud