Osmiletý magnát: Školák vydělává statisíce na kuličkách
Osmiletý Harli Jordean není úplně obyčejný chlapec. Zatímco jeho kamarádi hrají počítačové hry, on má plné ruce práce s jednáním se svými dodavateli a chodem svého internetového kuličkového království. Zaměstnává dokonce i svoji matku a dva starší bratry.
Malý obchodník z Londýna založil svůj internetový obchod Land of Marbles před dvěma roky. Roční obrat firmy dnes dělá statisíce korun. Školák ale neusíná na vavřínech a už spřádá další plány.
„Můj sen je mít vlastní řetězec obchodů,“ řekl britskému deníku Daily Mail. „Bude to jedno z největších hračkářství, ale budou se v nich prodávat kuličky všech barev a velikostí jako v mém internetovém obchodě. Kamarádi mi ze začátku nevěřili, že zvládnu mít vlastní obchod, ale teď jsou někteří mými nejlepšími zákazníky.“
Školák ve svých osmi letech pochopil, že nemůže zvládnout všechno sám a práci musí delegovat. „Líbí se mi být šéfem, ale pracovat musí i jiní, aby, když se něco pokazí, nebylo všechno na mně,“ směje se alibisticky Harli.
Nápad vybudovat kuličkové království, byl náhoda
Kuličkovým magnátem se stal poté, co mu starší děti na hřišti sebraly všechny kuličky. Prosil mámu, aby mu na internetu objednala nové, ale nemohl je tam nikde najít. Nakonec ji přemluvil, aby ho nechala založit vlastní internetový obchod.
Po pár týdnech jeho matka Tina s překvapením zjistila, že je obchod zavalený objednávkami, které Harli čile vyřizuje. „Byl kuličkami odjakživa posedlý. Pomohla jsem mu obchod založit, ale o obchody se stará už sám. Já mu dělám jen účetnictví,“ říká s úsměvem Tina.
- a proc by neridil....je to dite, kulickam rozumi a vi co chteji ostatni deti...
)) to vite, ze maminka pomuze tam, kde na to maly nestaci....Je to sikovny klucin a v zivote se neztrati...