Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Thajští kouzelníci s noži: Žádná bolest, žádná krev

Autor: INT, ljš - 
6. října 2011
21:06

Neuvěřitelný pohled se naskytl turistům v thajském městě Phuket. Ulicemi města se tam promenádovali muži a ženy, kteří měli tváře propíchané vším možným, od nožů až po hudební nástroje. Přitom není vidět žádná krev a v jejich tvářích není ani památky po bolesti. Jak je to ale možné?

Podle odborníků není nikde vidět žádná krev, protože předměty byly do kůže vbodnuty za určitého tlaku a napětí pokožky a ke krvácení nedojde, dokud nebudou z těla uvolněny.

Podle německého odborníka na piercing Filipa Pericleouse thajští poutníci žádnou bolest necítí, protože její centrum je uloženo v mozku, nikoli v ráně. "Pokud jsou součástí náboženského procesí, jsou pravděpodobně v jakémsi tranzu, nesoustředí se na bolest, ale na svou víru," řekl pro server Bild.de.

Tento thajský taoistický svátek se slaví od roku 1825 vždy v devátém měsíci čínského kalendáře. Součástí oslav je právě průvod poutníků propíchaných nejrůznějšími bodnými nástroji. Všichni věřící se pak v chrámu modlí k devíti taoistickým bohům.

samujel ( 7. října 2011 01:46 )

Vsechny vyklady "odborniku" jsou k h*vnu,jak je videt uz na prvni fotce ten blbecek v bilem tricku s jizvou na tvari. Tak je to normalni piercing jako i do ucha,protoze tihle blbecci to delaji jiz nekolik let ,tak maji v tvarich dir jak na velky nausnice.Pan Buh jim pomahej.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud