Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Klaus: Globální oteplování je nové náboženství

Fotografie
 (Autor: internal)
Autor: ČTK, šim - 
19. prosince 2009
18:13

Globální oteplování je "novým náboženstvím", nikoli vědou, prohlásil prezident Václav Klaus v rozhovoru pro zpravodajský server FoxNews.com.

V době, kdy skončila v Kodani konference OSN o klimatu, Klaus světu vzkázal: Nediktujte lidstvu, jak má žít na základě "iracionální ideologie", která je produktem politické korektnosti, píše server.

Klaus dodal, že po letech studia tohoto fenoménu je přesvědčen, že globální oteplování se ve skutečnosti netýká teploty. "Jde o novou ideologii nebo nové náboženství. Náboženství klimatických změn nebo náboženství globálního oteplování. Tohle je náboženství, které nám říká, že lidé jsou odpovědní za současné, velmi malé zvýšení teploty. A že by měli být potrestáni," dodal Klaus, který je vystudovaným ekonomem, připomíná server.

Klaus je často nazýván Margaret Thatcherovou střední Evropy. V rozhovoru zněl podle serveru spíš jako Winston Churchill a sliboval, že bude bránit svobodu a volnost před těmi, kdo by bránili globálnímu ekonomickému růstu.

"Jsem naprosto přesvědčen, že ono velmi malé globální oteplení, které zažíváme, je důsledkem přirozených příčin," řekl Klaus. "Je to periodický jev v dějinách Země. Úloha člověka je velmi malá, téměř zanedbatelná." Klaus věří, že přirozená lidská vynalézavost dokáže vytvořit nové technologie, které zmírní jakýkoli dopad, jež lidstvo může mít na životní prostředí planety. "Nemyslím si, že radikální opatření, která nyní zazněla v Kodani, jsou nezbytná," řekl Klaus.

"Politici a jejich souputníci, sdělovací prostředky a podnikatelská komunita, jednoduše chápou, že tohle je velmi dobrý námět, kterého se mohou chopit. Je to skvělý nápad uniknout z nynější reality. Neřešit krizi, ale mluvit o světě v roce 2050, 2080, 2200. Je to pro ně skvělá práce. Voliči je nepotrestají za to, že udělali úplně špatné rozhodnutí, špatnou předpověď," dodal.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

anasyi ( 21. prosince 2009 16:06 )

to mas jedno,jestli to ma byt nova ideologie ci nabozenstvi,spise je to asi dodatek k tomu paskvilu ze zakona o tom,kolik muzes pestovat kaktusu,majrany a tech houbicek.No co,Klaus ohlasuje oteplovani,takze budte radi,pokvete Vam po cely rok.

drobek ( 20. prosince 2009 22:31 )

Vtipálek nebo zabedněnec jsi ty!!Miliony litrů benzínu,denně spálených ,miliony tun uhlí,plynu,vyprodukované exhalace z chemie,lesních a ropných požárů a další a další vypouštěná svinstva do vod i vzduchu.To je jako tvrdit,že bomba v Hirošimě byla prskavka.Země není nafukovací,ten maras vstřebáva a odbourává jen velice zvolna.Je to vidět na zdraví populace,rakovina,to je mor dneška

vrba ( 20. prosince 2009 13:29 )

Jste tady za vtipálka, ale podstatu problému nechápete. Existují řady vědců, kteří vědí, že na tzv. globální oteplování nemá člověk téměř žádný vliv a ono probíhá tak, jako tředa před tisícem let, kdy bylo mnohem tepleji než dnes. Ale vám o vlastní problém oteplování ani o pohledy na něj nejde. Vy jen využíváte příležitosti, jak prezidenta urážet. No, je vám to všem dneska dovoleno.

jarypadlo ( 20. prosince 2009 10:44 )

náš Narcis Ješita 1.Jsem šťastný poddaný v Tunelsku vedeném tak ženiální hlavou.Šťastnější už budu snad jen po zrušení drahého prezidentského úřadu.

sakra ( 20. prosince 2009 10:32 )

Jde o novou ideologii nebo nové náboženství. Bravo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa