Opencard porušuje zákon!

Opencard má další průšvih - porušuje zákon  (Autor: abl)
Autor: ČTK, šim - 
24. listopadu 2010
07:27

Slavná karta Pražana Opencard má další škraloup. A to dost zásadní. Porušuje totiž zákon o ochraně osobních údajů. Vyplývá to z rozhodnutí, které v úterý vydal Úřad pro ochranu osobních údajů.

Podle informací Hospodářských novin za to hrozí pražskému magistrátu pokuta až pět milionů korun.

Ze závěrů šetření vyplývá, že úředníci při vydávání karet lidem dostatečně nevysvětlili, co se bude dít s jejich osobními údaji, které v žádosti o kartu vyplňují. "Navíc jim dostatečně nezdůraznili, že je možnost koupit si i anonymní kartu, kde člověk údaje dávat nemusí," řekla mluvčí úřadu Hana Štěpánková. Konečnou výši pokuty úřad teprve stanoví. Podle mluvčí bude přihlížet ke stupni nebezpečnosti a počtu poškozených lidí.

Kritizovaný projekt šetří policie s podezřením na spáchání trestných činů porušování povinnosti při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského styku. Prověřilo jej už také několik auditů, které poukázaly na některé chyby především v počátcích projektu, například nevýhodné smlouvy města s firmou Haguess. Projekt je podle kritiků předražený, podle auditorů stál přes 800 milionů. Nejvíce inkasovala firma Haguess, asi 320 milionů korun.

Kartu opencard v současnosti vlastní už přes 560.000 lidí. Slouží mimo jiné jako tramvajenka, průkazka do knihovny, držitelé na ni také získají slevy.

krojc ( 24. listopadu 2010 12:17 )

siroky11 vysvětlit, co má společného Úřad pro ochranu osobních údajů s odhalováním korupce ? Ptá-li se, co tam dělají, pak rozhodně ne to, že by se zabývali korupčními aférami, jak se siroky11 mylně domnívá . Že se asi nepřetrhnou a že jim vydání rozhodnutí ve věci Opencard trvalo dlouho , to je bezesporu jasné .

sakra ( 24. listopadu 2010 10:35 )

Ať Bém vrátí peníze a táhne do tepláků.

siroky11 ( 24. listopadu 2010 09:42 )

Oni ještě nějaké korupční aférky s touto kartou vyjdou časem najevo. Divné mi ale je, proč Úřad pro ochranu osobních údajů, tyto fakta odhalil teprve teď??? Co tam dělají, nebo jsou zavaleni tolika korupčních afér v ČR? Že by - v této DDDemokratické republice?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud