Charles: Camilla by mohla být královnou!

Autor: ČTK, ap - 
20. listopadu 2010
15:48

Camilla, neoblíbená manželka prince Charlese, se přeci jen možná bude honosit titulem britské královny. Vůbec poprvé to v rozhovoru pro americkou televizi NBC připustil princ Charles. Pro Brity je to překvapení. Dosud se totiž předpokládalo, že v případě Charlesovy korunovace získá Camilla pouze titul "princezna manželka."

Camilla, které mnozí Britové nemohou přijít na chuť, protože byla milenkou následníka trůnu Charlese ještě v době, kdy byl ž enatý s oblíbenou princeznou Dianou, možná nakonec přeci jen usedne na trůn jako královna.

Ano, může se to stát

Až dosud se předpokládalo, že Camilla Parker získá v případě Charlesovy korunovace titul "princezna manželka." Ona sama se dokonce ve snaze naklonit si Charlesovy budoucí poddané několikrát v minulosti vyjádřila, že o titul nebude usilovat.

Nyní je vše jinak. Princ Charles totiž v rozhovoru pro americkou stanici NBC připustil, že Camilla nakonec usedne po jeho boku jako plnohodnotná královna.

Na přímo položenou otázku, zda se Camilla stane po jeho nástupu na trůn královnou odpověděl zprvu vyhýbavě: "No, řekněme, to se, no, uvidí, že?" Vzápětí však připustil "Mohlo by se to stát."

Neoblíbená nástupkyně Diany

Pro britskou monarchii by ale nástup Camilly na trůn mohl být problém. Mnoho lidí ji totiž stále považuje za hlavní příčinu rozpadu Charlesova prvního manželství s oblíbenou princeznou Dianou.

Navíc je Camilla podle názoru části britské veřejnosti líná. Nechce se jí totiž cestovat po státních návštěvách, přestože je to jednou z hlavních náplní její práce. Pokud by tedy Camilla skutečně získala titul královny, asi největší radost budou mít odpůrci monarchie jako takové. Jejich počet by totiž téměř jistě výrazně narostl.

xcarodejka ( 10. prosince 2010 20:16 )

nebyla vdaná a znala se se Charlesem dříve než Diana, ale dle královny nebyla pro manželství vhodná..... když si Charles neuměl prosadit svou lásku zachvoal se vlastně zbaběle. Vinu bych nedávala Camille, ale jemu. Miloval vždy\ Camillu a nemlě si Dianu brát. Ta také měla tušit do čeho jde.

zztop ( 21. listopadu 2010 10:14 )

kudlankabezbozna ( 20. listopadu 2010 23:16 )

Co to blábolíš? Dělali jen to, co nejmíň polovina ostatních lidí. Teda neříkám, že je to zrovna správné, ale bohužel děje se to u jiných, proč z toho dělat tragédii. Camilla ať je jaká chce, je Charlesovou životní láskou už od mladých let. Holt byla v té době tak trochu nevhodně vdaná a bylo nutné zajistit monarchii dědice. Diana to sice odskákala, ale opět - nebyla první ani poslední nemilovaná manželka. A když už zmiňuješ Waiting Katie - i když je mi sympatická, pro monarchii to podle protokolu taky není výhra, protože by měla údajně být panna - což asi po osmiletém vztahu s princem nebude tak úplně pravda, ale rozhodně to asi nikdo zjišťovat nebude. Takže zase špatně. Nebo to možná konečně dobře, protože to v královské rodině vypadá na po dlouhé době sňatek z lásky nikoliv z rozumu.

kudlankabezbozna ( 20. listopadu 2010 23:08 )

Ochicachich, santíku, zase jsi vynechal večerní dávku a tady pak vidíš ty konce, že?

nora20 ( 20. listopadu 2010 18:52 )

naprosto souhlasím, chtěla jsem napsat totéž...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud