Budeme v tomhle žít?

Autor: kam - 
7. září 2008
05:00

Budoucí lidská obydlí nebo jen výsledek přebujelé fantazie designérů? Podívejte se na výsledky pozoruhodné soutěže!

Společnost CGSociety, která se zabývá hlavně filmovými triky, a mistři počítačové grafiky z firmy NVIDIA se rozhodli vyhlásit soutěž NVArt: Art Space. Její účastníci se měli ponořit do hlubin své představivosti a stvořit ty nejvelkolepější světy, jaké si vůbec dokáží představit.

 

 

1. místo: Komplex v Centru vesmíru

Staszek Marek (Polsko)

"Nejkrásnější místa, která si představuji, mají vždycky společné tři věci - vodu, strmé skály a tropy. Svěží tyrkysové barvy zdůrazňují pozitivní vibrace," popisuje svůj vítězný návrh, za který získal luxusní dovolenou, Staszek. "Chtěl jsem spojit budoucí architekturu s přírodou, se zelenými parky, stromy a zahradami. Zkrátka se vším, v čem se cítíme uvolněně a klidně."

2. místo: Velký Bajan

Sergej Skachkov (Rusko)

"Námět soutěže se šťastně sešel s mým koníčkem - navrhováním fantazijních světů," říká designér Sergej, který se narodil v Kazachstánu. Jeho hlavní inspirací je cestování. "Loni jsem navštívil krásné místo, které se jmenuje Bajan-Aul. Je to oáza v nekonečných stepích Kazachstánu, jezero tu lemují nádherné hory. A právě tohle místo mě inspirovalo. Snažil jsem se vytvořit neobvyklou strukturu z kamene, která by vypadala jako socha, kterou vytvořila sama příroda."

3. místo: Mega Vesnice 2108

Andrew Barton (Velká Británie)

Krajina na snímku je anglické jezero Derwent Water. "Zkusil jsem navrhnout budovu, která by složila poklonu tomu nádhernému místu a přidala do něj víc krásy. Celkový tvar ovlivnilo vlnění kopců i proudění a struktura vody," říká Barton. Budovu vytvořil z karbonových nanotrubek, které jsou mnohem silnější a zároveň lehčí než ocel, a z nichž lze stavět budovy dosud nepředstavitelných tvarů.

Dubaj chystá dům s rotujícími podlažími. Více zde!

Další videa
Články odjinud