V Protivíně mají první krokodýlí zoo!

Autor: hra - 
10. června 2008
09:37

Vzácnými druhy krokodýlů, které nejsou jinde v Evropě k vidění, se může pochlubit první krokodýlí zoo v Česku! Založil ji vášnivý chovatel těchto zvířat Miroslav Procházka.

O některých z vystavených zvířat si mohou nechat mnohé věhlasné zoo jen zdát!

Kromě krokodýlů jsou v teráriích k vidění i aligátoři, kajmani a gaviálové. Nechybí mezi nimi nejvzácnější krokodýl filipínský, kterého je ve volné přírodě méně než 200 kusů. Dalším unikátem je i krokodýl americký, jediný v Evropě. Jmenuje se Kuba, je mu 36 let a původně ho vlastnil podnikatel Ivan Jonák.


Jediný v Česku je i kajman černý. "Je neuvěřitelně mrštný. Má největší oči ze všech krokodýlů a vidí s nimi i dozadu. Má obří stisk. Co jednou chytí, už nepustí. Začne se okamžitě otáčet kolem své osy a oběť nemá šanci uniknout," popisuje zvláštnosti jednoho ze svých milovaných zvířat Procházka.

Z celkového počtu 23 druhů krokodýlů na světě jich návštěvníci protivínské zoo uvidí zatím 13. V budoucnu plánuje chovatel vystavit i ostatní druhy.


Krokodýlí zoo bude poprvé zpřístupněna veřejnosti 16. června.
Bude otevřena denně od 12 do 16 hodin.
Vstupné pro dospělé je 100 korun, děti 50 Kč.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Další videa
Články odjinud